Kedim Tuvaletinin Üzerini Kapamıyor

Kedim 10 aylık yeni kısırlaştırıldı ve kafasında boyunluk var son 3-4 gündür tuvaletinin üzernini kapamamaya başladı
Benim aklıma kum kabının küçük oluşu geldi
Kabı standart boy almıştım şimdiki aklım olsa kesinlikle büyük boy alırdım
Acaba alan dar ve kafasında boyunluk olduğu için rahat hareket edemediği için mi üzerini kapamıyor tuvaletinin

4 CEVAP

Ketonmanya

Merhabalar.

Sorunuzun cevabı sorunuzun içinde aslında. Tam olarak boyunluktan dolayı kapatamıyor. :) Boyunluktan dolayı tam önünü göremediği için belki de orada bir şey olduğunun farkına varamıyor ya da dediğiniz gibi alan dar geldiği için harekette zorlanıyor. Bunlar birer ihtimal tabii ki. Kediniz boyunluğu bırakmak üzeredir zaten kısırlaşmasının üzerinden 3 -4 gün geçtiyse eğer. Sabredip boyunluğu çıkardıktan sonra da aynı alışkanlığının devam edip etmediğine bir bakın. Muhtemelen boyunluktan sonra düzelecektir, üzülmenizi gerektiren bir durum olduğunu sanmıyorum. İçiniz rahat olsun. :)

Bol patili günler dilerim.

Teşekkür ederim cevabınız için.
Normalde bugün çıkacaktı boyunluğu ama testislerini yalayarak yara yaptığı için sanırım biraz daha kalacak

Tolga_yay26

Veteriner açma dediyse açmayın boyunluğu ama açtıktan sonra tekrar kolayta takabiliyorsanız arada bir kısa aralıklarda açabilirsiniz fakat hemen değil kedinin ona alışması gerek önce geçmiş olsun şifa diliyorum patili dostunuza

Tolga_yay26

Tuvaletinin boyu tartışılırda Boyunluk varken nasıl kapatabilir benimde kedim mantar olduğu bir dönemde takmıştık alışması bile zor psikolojik etkiliyor kediyi sizin kafanıza çuval geçirseler bir işinizi rahatlıkla yapabilirmisiniz 😊