Yaşlı Köpek Eklem İçin Vitamin

Yelizthecat

Köpeğimiz 13 yaşında küçük ırk. Yürüme de zorlanıyor takviye olarak ne kullanabilirim

2 CEVAP

aslihan_e

Vet's Plus'ın yaşlı kedi ve köpekler için inülin ve glukozamin içeren yeni çiğnenebilir tableti çıktı, Petlebi'de satılıyor onu deneyebilirsiniz. Yine Petlebi'de Proone Glucosamine Köpekler İçin Eklem Sağlığı Güçlendirici Glukozamin Tablet satılıyor. Yani genel olarak glukozamin, kondroitin sülfat, MSM, hyaluronik asit içeren ürünlerden kullanmanız gerekli yaşlı köpeğinizin eklem sağlığı için. Aslında Glukozamin'in sülfat formu olması gerekli ama nedense genelde HCL formunu kullanıyorlar kedi köpekler için. Glukozaminin sülfat halinde bulunduğu mesela Petlebi'de satılan [Profarm Provit ES Kedi ve Köpek Eklem Güçlendirici Vitamin Tozu 100gr] (https://www.petlebi.com/kopek-urunleri/profarm-provit-es-kedi-ve-kopek-eklem-guclendirici-vitamin-tozu-100gr.html) adlı ürün var. Uzmanlar Glukozamin sülfat'ın önemli ölçüde daha etkili olduğunu belirtiyor. Benzer içerikli ürünleri araştırıp size uygun geleni alabilirsiniz. Bence ya yaşlı köpeklere uygun olan Vet's plus'ın çiğneme tableti (glukozamin HCL formunda büyük ihtimalle ama içeriği temiz) ya da glukozaminin sülfat halinde bulunduğu bir ürün alın.

aslihan_e

Linkin kısayolu çıkmamış, Şu üründe glukozamin sülfat formunda