Kuru Mamaya Alıştırmak

aoeo10

kedim 2.5 aylık ama hala kuru mamaya alıştıramadık ev yemeklerini yemek istiyor mutfaktan çıkaramıyoruz kuru mama koyunca yemiyor

3 CEVAP

iozksn

Merhaba,
Ben bizim ufaklığı yaş mamadan kuru mamaya aşamalı olarak geçirdim. Önce kuru mamayı öğütüp iri taneli toz haline getirip biraz ıslattım, sonra ıslatmadan vermeye başladım, en sonunda da öğütmeden vermeye başladım. Herhangi bir sıkıntı yaşamadım.
Diğer bir yöntem de yaş mama ile kuru mamayı karıştırıp vermek. Ev yemeklerine alıştırdıysanız benzer şekilde kuru mamayı ev yemeği ile karıştırıp verebilir, zamanla kuru mama oranını artırabilirsiniz. Büyük ihtimalle işe yarayacaktır.

sophiee

Üzülerek soruyorum önceki kedinize ne oldu? Evden kaçıyor günlük yıkanıyordum. Son günlerde sakin oturuyor gibi paylaşımınız olmuştu? Sahiplendirdiniz mi tamamen mi sokakta yaşamaya başladı yoksa yanınızda mı?

aoeo10

hala yanımızda ve son günlerde kaçmasına izin vermiyorum camı açacağım zaman başka bir odaya koyuyorum