Kedim Yavru İran Kedisi Ve Çok Fazla Isırıyor. Ne Yapmam Gerekiyor?

Busraozcan__

miniğim oyun niyetiyle elime ve ayaklarıma saldırıyor. onu bundan nasıl vazgeçirebilirim? büyüdüğünde zarar verecek boyutta olmasını istemiyorum. teşekkür ederim.

8 CEVAP

Aysetaha

Malesef büyüyünce geçmiyo:))))benim kızımda 2 aylıktan beri ısırıyo ayaklarımıza atlıyo ne kdr hayır desem de sonra yalıyo ama tekrardan yapıyo bi türlü vazgeçiremedim bu huyundan.bide Scottish olmasına rağmen bu hareketleri yapması da çok ilginç genellikle sakin kediler olur ama benimki ne tül bırakıyo ne tırmanmadık yer bence cins değil karakterle alakalı bi durum ayrıca spreyle su sıkıp cezalandırmak için odaya kapatamam bu şekilde ceza yöntemlerinide hiç doğru bulmyrm bence uygulamayın

tuandil

Elinizi ısırdığında elinizi hızlıca çekmeyin bu sefer daha sert ısırıyorlar oyun sanıp Miço oğlum da yapıyordu. Ben ısırdığı zaman katı bir ses tonuyla gözlerine bakarak hayır diyorum. Başta biraz daha zorluyordu sonra ısrarla hayır demeye devam edince ısırmak yerine yalıyor şapşal. Bir de bazen dişleri kaşındığında ısırmayı deniyor o zaman da aynı şekilde yapıyorum ve bırakınca oyuncaklarıyla oynatıyorum. Bu şekilde elinizle değil de oyuncaklarla oynamayı öğretebilirsiniz hem enerjisini atar hem de sizi ısırmaz o zaman :)

Elinizle oynatmayin bi olta alin ona alissin benim kedim 11 aylik çok sinirlendirmedigim sürece isirmiyor

Benim kedim de başlarda çok ısırıyordu. Bir sprey şişesine su doldurdum ısırınca hayır diye bağırıp su sıktım ve 15 dakika boyunca sevilmeme cezası verip 15 dakika odaya kapattım. Bunu birkaç kez tekrarlayınca ısırmaması gerektiğini anlayıp daha yapmamaya başladı. Şuan hiç yapmıyor siz de bu şekilde yapabilirsiniz işe yarıyor. Kolay gelsin :))

Desifora

Büyüyünce geçer şimdi oyun oynuyor annesi kızma

Dilara63

Onu sevim

Derdedermanim

İran kedeileri 1 yaşına doğru uslanır bu zamanlarını çok ararsınız hatta iran kedileriyle dalga geçer bazı zekiler>! neymiş çok monoton peluş gibi monoton ve hareketsiz ..vb

yusufSahbaz

Elinizle oynatmayın. Olta fare gibi oyuncaklar alın bunlarla oynatın. Elinizi ıstırmya başladı onu odadan atmak yerine siz belli bir süre ondan uzaklaşın yavrunuz sakinleşince onun yanına gidebilirsiniz.