Lavanta Yağlı Su Kedilere Zarar Verir Mi

edakaramel

sivrisineklerden kurtulmak icin dogal bi cozum bulmak istedik cunku sivrisinek koruyuculularını biliyorsunuz hepsi kimyasal ve çok zararlı kedime zarar verir diye düşündüm. lavanta yağı ile suyu karıştırıp sprey kutusunun içine koyup etrafa sıktım. internette lavanta yağı kediler için zehirli diyo napmam lazım😔

4 CEVAP

Cennet29

Kediler kokusundan çok haz etmezler eve sıkmak yerine siz kendinize sıkabilirsiniz spreyi kollarınıza vs

gozdeyilmaz

Aynı şeyi bende düşünüyorum ama bir türlü emin olamadım sineklerden uyku uyuyamıyoruz

SevimliCadi

Evdeki bütün sivrisinekler bana gelir. Ben de geçen yaz bir ara lavanta yağını bunun için kullanmıştım; yağı bilekler, diz ve dirsek arkaları gibi nabız noktalarıma sürüp yatıyordum. Gece boyu sivrisinek gelmemişti, bayağı rahatlamıştım. Fakat koruyuculuğu da çok yok maalesef. Sabaha doğru lavanta yağının etkisi geçiyor, sinekler sabaha doğru yine geliyor.

Sinek öldüren lambalar var, onları tavsiye ederim.

edakaramel

babam sinkov diye bi ilac almis onu sıkıyo kedim için endiseniyorum bu konuda sıktığı zaman mamasını suyunu alıyorum kedimide alıp odaya kapatıyoruz kendimizi😔 ne kadar sıkma desemde hep sıkıyor ilacı napsam bilemedim☹️