4 Aylık Kedime Acana Mı N&D Mi ?

ugur49

Merhabalar,

Kızım mila için şu anda Royal kitten Kullanıyorum lakin araştırmalarıma göre çok iyi bir mama olduğunu düşünmüyorum ve değiştirmek istiyorum istiyorum ki kızım daha kaliteli vereceğim para tabii ki de önemsiz bir mama yesin.

N&D Mamalar hakkında bazılarından belirli bir tarihe göre çok iyi diyenler var ve fabrikası artık Sırbistan'da olduğu için içeriği tamamen değiştiğini söyleyenler var ama ben yine de size sormak istedim.

Acana Mama hakkında da olumsuz bir yorum duymadım pek.

N&D ve Acana arasinda kaldim ve Acana First Fest mi yoksa Kitten mi Vermem gerek tecrübesi olan arkadaşlar varsa yardımcı olurlarsa sevinirim

9 CEVAP

Emirrckr

Her ikisi de iyi markalar ama ben imkanınız varsa Acana veya Orijen öneririm.
4 aylık olduysa Acana First Feast taneleri çok küçük gelebilir çünkü bir mercimek boyutu kadar.
Öyle olunca da çiğnemeden yutup sindirim sistemini yorabilir.
Acana’nın Kitten’ı varsa onu da alabilirsiniz veya Orijen’in de Kitten’ı olabilir tercihleriniz arasında.

Emirrckr

Acana için kötü yorum görmemenize şaşırdım,
Genelde hep protein içeriği yüksek diye eleştirilir.
Halbuki kedinin yavruluk döneminde zaten en çok ihtiyaç duyduğu şeylerin başında geliyor protein.
En azından 1 yaşına kadar bile olsa kedilerimizin gelişimi için bence üst segment mamalarla beslenmeliler.

Emirrckr

Sadece mamaya geçişi çok dikkatli yapın,bir haftaya yayın.

Tolga_yay26

Yavru çok küçük olduğu için kas kemik iskelet gelişimi için mamanın tahılsız balıklı değil kümes hayvanlı olmasına öncelik verin

ugur49

Cevaplarınız için çok teşekkür ediyorum tabii ki de benim için önemli olan para değil mamanın kalitesi zaten duyduğum kadarıyla Acana veya Orijen Gibi kalite mamaları daha az tüketiyor o yüzden Acana kitten alacağım

Emirrckr

Evet kesinlikle,
Çünkü içerikleri boş değil ve az yeseler bile yeterli gelip doyurucu oluyor.

Mini2019

kedim 6 aylıkken acana kullandım. en iyisi olsun, mükemmeli yesin diye. İçeriği güzel ve çeşitli gerçekten.. bizde yüksek proteinden dolayı tüy dökülmeleri ve yaralar oldu. yıllar sonra öğrendim ki bizim için alerjik içeriklermiş ve yüksek dozda vermişim..

yani demem o ki, bize iyi gelmeyen mama, sizin için mükemmeldir. o sebeple mamayı deneyip 3-4 ay gözlemleyip öyle karar vermek lazım. Bu yöntem de denenecekse iade garantili mamalarla başlanmalı..

Melis1907

ND tahıl içeriği bakımından zengin olduğu için önermem , köpeğiniz için ideal bir marka olsa da , kediniz için çok mantıklı değil. Royal canin , acana , proplan bunları öneririm

Melis1907

ND tahıl içeriği bakımından zengin olduğu için önermem , köpeğiniz için ideal bir marka olsa da , kediniz için çok mantıklı değil. Royal canin , acana , proplan bunları öneririm