Kedi Çiftleşmesi

Silaas67

Kedimi çiftleştirmek için önümüzdeki hafta eve dişi kedi gelicek 1 hafta kadar evde durucak bu durumda nelere dikkat etmem gerekiyor mama kapıları su kapları ve kum açısından nelere dikkat etmeliyim bilgisi olan birisi ne yapıp ne yapmamam gerektiğini anlatabilir mi

9 CEVAP

Ketonmanya

Ne yapmanız gerektiğini anlatıyorum, sıkı durun:

VAZGEÇİN, KEDİNİZİ DE KISIRLAŞTIRIN!

blue_hpood

hanımefendi, bakabilecek durumunuz varsa ve gerçekten hayvan seviyorsanız sokaktan alın, benim içim kahroluyor, her gün ölü bir yavru görüyorum, fırsatım da yok ikinciyi alamıyorum. tüm yavrulara bakabilecekseniz sokaktan sahiplenin, yok ben sahiplendireceğim diyorsanız yine sokaktan yavru alıp onları sahiplendirmeyi deneyin, dünyaya yeni yavrular gelmesine vesile olmanın hiçbir mantıklı açıklaması yok. her gün binlercesi açlıktan ölüyor, şiddete maruz kalıyor, insanlar tarafından öldürülüyor. aklın yolu bir ve bu olayda vicdanın yolu da bir, gerçekten hayvan severseniz kısırlaştırırsınız, bu çok açık.
tüyüne bile zarar gelsin istemiyorsanız bir sürü kanser türünü önleyip ömrünü uzatacak doğru olan şeyi yapın. gerçekten bu konu neden insanlarca anlaşılmıyor anlamıyorum, çiftleştirmek isteyen herkes hayvanseverim ben, o da benim çocuğum gibi diyor, bir kez anne/baba olsun, bana ondan yavru kalsın, hepsini sahiplendireceğim çok iyi şartlarda bakılacaklar, ömür boyu takip edeceğim.. bunu yapabiliyorsanız sokaktan bir can kurtarın, sahiplendirip ömür boyu bakın veya takibini yapın. çocuğunuz gibi gördüğünüz canı da çiftleşme/doğurma/kanser riski gibi stresten uzak tutun, herkes mutlu. zaten anne/baba olmuyorlar, en azından sizin hissettiğiniz gibi.. kısırlaştırın lütfen.

hellothere

çiftleştirmemen gerekiyor

yanlış soru👊🏻

AhsenAise

Cins yahut değil çiftleştirme sonucu doğan yavruların istikbali ne olacak ?! Takip şartı ile verilen sonrasında asla ulaşılamayan,sonunun ne olduğu bilinmeyen kedilerin sayısı sokaktaki lerden fazla ,
Su koymaktan aciz insanlar ayrı ,koyduğumuz su kaplarini alan değişikler ayrı ,bir damla suyu çok görenlerin olduğu yerde neden ?? Uremelerine vesile oluyorsunuz ??

AhsenAise

Evdeki kedinizi bilinçli birine sahiplendirip japon balığı besleyin
Sokaklardaki kedi popülasyonu zaten dertti ,birde cins kedilerle doldu sokaklar ,tekir kediler her şartta yaşar ama cins olanlara evde bile özel bakım gerekirken neden ısrarla üretim yaptığınızı anlamak kabil değil

AhsenAise

Sevgili Sıla yaşıma göre davranıp sizi bilinclendirecegim
Sizin isteğiniz üzere
Elektronik herhangi bir cihaz aldığımızda kullanım kılavuzunu okuruz ,hatta almadan önce epey araştırma yapariz ,siz bir canlıyı gayet bilinçsiz bir şekilde anlık hevesle almış olduğunuzu belirtmiş olsa idiniz
Size yine aynı şeyleri yazardım
Sevgili Sıla ya çok bilinçsiz bir kedi annesisiniz ki bu çok kötü kedi için
Yada gayet bilinçli ,hayvansever bir kedi annesisiniz ki sizin iddianiz bu istikamette bu çok çok daha kötü ki çiftleştirme taraftarisiniz
Israrla yanlışınızi savunma reaksiyonunuzdan dolayı en azından bu konuda size bir yanıt daha vermeyi kendime zül addediyorum
Sevgiler

Silaas67

Kedimin cins olduğunu söylediğimi hatırlamıyorum ama??
Ve ayrıca kısırlaştırmam gerektiğinin bende farkındayım bir bilinçli sizler değilsiniz ki kaldi ki kediyi saticak bir insanda değilim üretmek gibi bir amacında yok burda gelip bana akıl vericeğinize gidin ciftlestirip satan insanlara söyleyin bunu bu yorumu yazanların bir çoğunda cins kedi satın almasida ayrı bir ironi

Silaas67

Siz merak etmeyin ben sokaktakilerede evimdeki kedilerede gayet iyi bakıyorum ilgileniyorum aç gördüğüm bir hayvani asla es gecmem.
Bir sizde yok hayvan sevgisi ama sizin gibi burnu havada olan insanlar öyle sanıyor ama merak etmeyin o hayvanlara zulüm edenler kadar koruyup bakanlarda var emin olun.
Bir çiftleştirme hakkında soru sorduğum için gelip insanı yargiliyorsunuz yargılayıp çamur atmak yerine düzgünce bilinçlendire bilirsiniz nedenini aciklayabilirsiniz bilmiyor olabilirim dimi gözüm gibi baktığım çocuğum gibi olmuş bı hayvanin tüyüne bile zarar gelmesine izin vermem
Biraz olgunluk gösterebilirsiniz yaşınız gibi davranabilirsiniz mesela