Kedimin Derisi Gözükecek Şekilde Tüyü Döküldü

3sraagmss13

Merhabalar.
Kedimin sırasında tüy hiç yok ve o kısmındaki tüyler aşırı fazla dökülüyor.
Sebebi nedir ?
Bilen varsa sevinirim.
İyi geceler 🌸

3 CEVAP

kedinizin yediği kuru mamadan dolayı alerjisi olabilir.

ilaydacakir

Öncelikle bi veterinere de sorun başka bi durum olmasın.
Mamadan dolayıysa genelde tavuk alerjisinde öyle dökülme oluyor diye biliyorum. Hypoalergenic mamalar alıp bi süre gözlemleyin ya da içinde tavuksal bir şey olmayan bir mamayla (bazı balıklı mamalarda da kümes hayvanı tozu, yağı falan diye olabiliyor)

3sraagmss13

Kedim kısır ve Royal Canin kısır kedi mamasını veriyorum.1 yaşında.7 aylıkken kızgınlığa girdi kızgınlığı bittikten sonra kisirlastirdik.Ondan önce Royal canin kitten veriyordum.Başka mama asla yemiyor daha önce verdim yemedi.Sadece Royal canin yiyor.