Kedim Hızlı Nefes Alıyor

banusano

Merhabalar. Çok nemli ve sıcak bir yerde yaşıyorum ve kedim de kızgınlıkta. Kedim sıklıkla tüm camlar açık olsa bile hızlı nefes alıyor. Veterinerime sorduğumda sebebi sıcaklık dedi. Bunu biliyorum fakat bu kadar sık olması normal mi? Sıcak hariç kızgınlık da bunu tetikliyor olabilir mi? Nemli bezle siliyorum, bugün de vantilatör alacağım umarım işe yarar. 🥺

5 CEVAP

ilaydacakir

Sıcaklarda normaldir bunalınca yapıyorlar bir de üstüne kızgınlık stresi binince iyice bunalmıştır. Nemli soğuk havlu koyun üstüne serin serin yatsın biraz 😊

z-senem

Benim dışarıda baktığım yavru kedim de 2 gün önce çok hızlı nefes almaya başladı, suyu da az içmeye başladığını farkettim.
Cam kabı kirlendiği için plastik kaba koymuştum suyu, kabı değiştirdim, suyunu da sık sık değiştiriyorum.
Tekrar su içmeye başladı ve hemen hızlı nefes almaları geçti, 2 gündür sorun yok, çok şükür.
Belki size de bir faydası olur diye yazmak istedim başımdan geçeni.

Tolga_yay26

Suyunu biraz soğutun kediler serin suyu sever

banusano

Çok teşekkür ederim. Buz koysam da koymasam da suyu az içmeye başladı 3 gündür. Şırıngayla vermeye çalışıyorum, muhtemelen o yüzden olabilir. 🙏🏻

z-senem

Siz biliyorsunuzdur ama ben yine de söylemek istedim: Şırıngayla mutlaka ağzının yanından ve yavaş yavaş vermek gerekiyormuş yoksa akciğerlerine kaçarmış.
Bir de, yaş mamasının içine de su katarsanız su ihtiyacının çoğunu karşılar demişti veteriner hekim.