Çok Acil - Dışarıdaki Kedi Pire Sorunu

z-senem

Merhabalar,
Apartmanımızın bahçesinde baktığım 2,5 aylık yavru tekir kedinin başında bugün 3-4 tane kahverengi yürüyen şey gördüm, sanırım pire oluyor.
Annesi hamile olduğu için yeni terketti, ondan önce anne soğumasın diye kucağıma almıyordum, o yüzden ne zamandır var, bilmiyorum.
Vefat eden kedim için daha önce gittiğim veteriner hekim, telefonda Stronghold - yavru kediler için olan damlayı almamı söyledi. Yakındaki bir veterinerden alıp kendim uygulayacağım.
Asıl problemim şu ki, daha dün apartman yöneticimiz, daha önce yaşadığı binada yavru kediler yüzünden binayı pirelerin bastığını, kedilere o yüzden çok sıcak bakmadığını söyledi.
Ben binanın içinde bakmıyorum, bahçede ve çardakta kalıyor. Karton kutular koymuştum, onları hemen atacağım. Ama çardağın içi tam kapalı olmamasına rağmen kapısı dışındaki bölümleri tamamen kalın bitkilerle çevrili. O çardakta iki gündür uyuyor benim yavrum, dolaşıyor, hatta bir kere minder gibi bir şey var onun üstüne çıktı.
Ben orayı pire basmasını nasıl engelleyebilirim acaba?
Şimdiden vakit ayıran herkese teşekkürler, inanın ağlamaklıyım, pire basarsa ne yaparımı ayrı düşünüyorum, yavrumu dışarı atma ihtimallerini ayrı düşünüyorum :(

17 CEVAP

z-senem

Bu arada, elimde 1 tane Frontline Combo var ama kötü yorumlar okuduğum için onu kullanmaktan emin olamadım.

z-senem

@emirrckr
Çok teşekkürler.