Acil Durum!

Mehmet163727

Yaklaşık 1 saat önce evimin bahçesinde bebek bir sarman kedi gördüm çok zor nefes alıyor hırlıyor gibiydi. Hemen veterinere götürdüm takviye birşeyler yaptı ve gençlik hastalığı olduğunu söyledi. Şuan biraz şırınga ile şu icirdim sıvı ödül verecektim ama ağzını bir türlü açmıyor şuan nabzı yavaş yavaş yerine gelmeye başladı. Daha önce bu tarz sorunlarla karşılaşan kişiler bana yardımcı olabilir mi?

7 CEVAP

Anladım bizim yavrular dediğim gibi ikiside 2-2.5 aylıklardı
Yavrucakta umarım iyileşir
Eğer evinizde başka kedi varsa çok dikkat edin karma aşıları olsa dahi her zaman bir risk var sizin kıyfenizden bile kapma ihtimali varmış

Gerçekten çok üzüldüm 🥺
Siz elinizden geleni yaptınız
Gençlik gerçekten de çok zor bir hastalık
Diğer kedilerinize buluşmaması adına buldunduğu yerleri çamaşır suyu ile temizlemeyi unutmayın

Mehmet163727

Kedi kemikleri görünecek kadar acaip zayıf benim evime gelene kadar hiç birşey yememiş belli ki. Birşey yediremiyorum

Gençlik hastalığı maalesed en illet hastalıklardan biri
Gençlikte en önemli şeylerden biri bağışıklık
Görselden anlaşıldığı kadarıyla kedi dehidre bir durumda yani vücudunda su çok az ve maalesef keyfi iştahı vs yerinde değilse yaşaması çok zor
Ben daha önce 2 tane gençliğe yakakanmış kediye bakmıştım ikiside 2-2?5 aylık civarında idi
İlki kediyi ailemin belediyeye götürmesi ve onların yanlış teşhisi sonucu kaybettik ilk kedi aynı böyleydi acayip zayıf yoğun ishali vardı ilk günler iştahı vardı sonrasında iştahı azaldı devamlı kusmaya başladı ama maalesef
Diğer ikinci kedinin de yine 2-3 gün keydi yerinde iştahlı idi hasta olduğunu anlamadık bile bir gün iştahı azaldı yemedi hiç habire uyumaya başlayınca hemen özel vete götürdüm bu sefer bağışıklığı kısmen daha iyiydi ama kalp krizi sonucu vefat etti
Umarım sizin yavrunuzun sonu bizimkiler gib olmaz eğer iştahı yoksa vet ile konuşup serum ile halledilirsiniz
Çünkü vet tedaviye yanıt verdiği takdirde 5-7 gün arası iyileşir demişti bu süreçte klinikte kalacaktı yavrucak serum vitamin bağışık güçlendirici ve ishali için vs tedavi görecekti

Mehmet163727

Serum için çok küçük olduğunu söyledi veteriner. Sıvı ödül ve bol bol su verin dedi.suan 3 minik şırınga su-sıvı ödül karışımı verdim. İlk haline göre şuan hırlama gibi durumu gitti ama ara ara uyanıp 3-4 adım atıp geri uyuyor iyileseceğini umuyorum

ssedef28

merhaba fotoğrafınızı açamıyorum ama yavru kedilere deri altı serum veriliyor

Mehmet163727

20 dakika önce elimde vefat etti 🥺