Kedim Çok Isırıyor Yardım Edin

Reynaa

Arkadaşlar 3 aylık erkek British kedim var ve bir anda koşup kollarıma atlayıp ısırmaya başlıyor her yerim yara oldu. Hayır diyip yere indiriyorum normalde azalmıştı ama ben onu indirdikçe tekrar koşup daha sert ısırıyor ne yapmam lazım düzelir mi veya nasıl vazgeçirebilirim adını söyleyip kızınca bile anlamaz oldu

9 CEVAP

blue_hpood

su tabancasını ben önermem, olumsuz değil olumlu bağlantılarla bu davranışın aksinin pekştirilmesini öneririm.

rubyyyy

oyuncak alın hareketini başka şeylere yönlendirsin, sakın ellerinizle oyun oynatmayın

caliskancrn

benimde 3 aylık erkek kedim yapıyor aynılarını, diş çıkarttığı için olduğunu düşündüm benimkinin
ama şöyle bi çözüm buldum kendimce
su tabancası aldım kolumu ısırınca poposuna doğru bi fıs sıkıyorum daha yaklaşmıyor 🤣

ventricosa

Yavru kediler ayırt edemeyebiliyorlar benim kedim de öyleydi bunun oyun olmadığını hissetsin oyun oynamayın hatta çok ısrar ederse farklı bir odaya gidip bir süre onu tek bırakın büyüyünce dişlerini sertleşince de oyun oynadığını sanarsa bu şekilde sıkıntı çekersiniz benim kedim duruldu büyüdükçe hala arada ısırıyor ama dişlerini geçirmeden ağzına alıyor ve yalıyor sadece

blue_hpood

benim belalı kedim programına mutlaka bir bakın. kediniz için ev içerisinde vakit geçirebileceği alanlar yaratın, enerjisini kedi oltalarıyla, alüminyum folyodan yaptığınız toplarla arttırmaya çalışın.

Minminik

Bu benim kedim 3 4 aylikken ok minnosken bir anda kosarak gelip kol elbayak allah ne verdiyse isirmaya basladi calm mama bir an once veteriner onayi ile kisirlastirma en az 2 saat oynama onerdi veterinerim
Kedinizin karakteri bu kisirlastiktan sonra biraz yaş ilede beraber durulacaktir

Reynaa

Hepinize çok teşekkür ediyorum ama zaten sürekli olta top vs oynuyoruz fakat küçücük dişleri çok can yakıyor. Dişi mi kaşınıyor onu da anlayamıyorum

Reynaa

Hepinize çok teşekkür ediyorum ama zaten sürekli olta top vs oynuyoruz fakat küçücük dişleri çok can yakıyor. Dişi mi kaşınıyor onu da anlayamıyorum

Reynaa

Poposuna su tabancası sıkmayı bende duydum ama sanırım sonra küsüyorlarmış ıslanmaktan hoşlanmadıkları için