Kizimin Kulagindaki Nedir?

muffincatt

Merhabalar, fotograf koydum kizimin kulaginda tuyleri dokulmusmu kasirken mi olmus anlayamadim yeni farkettim mantar vs olmasindan korktugum icin fikrinizi almak istedim daha once mantar gibi bi problemle karsilasmadigimiz icin pek anlayamiyorum,sizce ne olabilir?

2 CEVAP

Infernus

2 tane tırnak izi var gibi geldi bana. Arka ayaklarıyla kaşıdıkları için bu şekilde iz bırakabiliyorlar. Kaşıntının sebebi alerji olabilir, sıcak havada tavuklu mama yapabilir. Bir gözlemleyin bakalım bir genişleme veya başka bir bölgede de benzer bir şey çıkacak mı? Eğer bekleyemem derseniz bir veterinere gidip Uv ışığıyla baktırabilirsiniz. Çoğu mantar türü bu mor ışıkla bakılınca parım parım parlamaktadır.

Ne olur ne olmaz derseniz 1 bardak suya 2-3 çay kaşığı saf elma sirkesi ve 1 çay kaşığı hindistan cevizi yağı döküp bununla o bölgeyi günde 2 veya 3 defa silin. Herhangi bir zararı olmaz.

ozozekinci

bir yere sürterek aşındırmış gibi duruyor yine de kuşkulanıyorsanız veteriner hekiminize görseli yollayın içiniz rahat etsin :)