Kedim Poposunu Yere Sürterek İlerliyor

Bettys07

4 5 aylık dişi kedim (kısır değil) halıya koltuğa poposunu sürterek yürüyor sebebi nedir acaba ?

8 CEVAP

senaau

Parazit olabilir ya da anal kese temizliği yapılması gerekiyor olabilir bir veteriner gormesi lazim

Misislama

Geçen gün bir videoda görmüştüm anal kese tıkanıklığında kızaklama hareketi yapıyorlarmış videolarına bir bakın isterseniz

Paraziti olabilir
İç dış parazitleri en son ne zaman yapıldı

Pamres

Kızgınlık belirtisi olabilir

Bettys07

Ben bunu yaklaşık 1 ay önce dışarda ölecek durumdayken sahiplendi boynunda enfeksiyon vardı ilaç kullandığımız için iç dış paraziti şu an yapamayacaklarını söylediler fazla olabilir diye o yüzden henüz iç dış paraziti yok

Bettys07

3 4 ay kızgınlık için erken değil mi ya 🥲

Baykusbey

Kızgınlık değildir benim kedimde aynı şeyi yapıyo iç parazit yaptırdık ve sürttüğü kilimi kaldırdım tuvaletinin önündekine yapıyodu sadece çünkü sonra geçti yapmadı artık

Minigimmm

bu sorunu anal kesenin dolmasından dolayı yaşıyor kediler. normalde kakasını yaparken çıkması gerekiyor o sıvı, bazı bünyelerde dolmuyor ama bazıları içinde tam tersi oluyor veterinerler anal keseyi el yardımıyla boşaltıyor. bu artış gösterince ağrıya enfeksiyona ve kedilerde poposunu yere sürtme davranışı olarak görülebiliyor. hekime durumu iletirseniz bir video ile de görürse anal keseyi temizleyecektir ve kuzucuk rahatlar hemen