Kedimin Kalbinde Ödem..

forbs

Bebekliginden beri oksuren 4 yasinda bir kedim var. 4 senedir sehrimdeki her veterinere goturdum hepsi basit bi enfeksiyon oldugunu soyleyip antibiyotikler verip yollamisti. Bu kez israr ettim test yaptirdim. Rontgen cekildi ve veterinerim kedimin kalbinde odem oldugunu soyledi. 2 tane igne yapildi. Yarin tekrar igne yapilacak. Eger ignelerle iyi olmazsa kalp yetmezligi olasiligi yuksekmis. Ve kedilerde kalp yetmezligi icin ilac yokmus turkiyede sanirim. Cok sinirliyim kendime, bunca sene hicbir sey olmadigini soyleyen, kroniklesmis artik bi sey olmaz diyen veterinerlere inandigim icin. Cok uzgunum ve cok sinirliyim gercekten. Cok caresiz hissediyorum lutfen guzel kizima sans dileyin

12 CEVAP

Mini2019

Veterinerleri bazen yönlendirmek gerekiyor. Ama siz de Bilemezdiniz ki. Araştırmacı ve şüpheci veterinerlerle hep karşılaştırmıyoruz. Elinizden geleni yapmışsınız. Bu hepimizin başına belirli dönemlerde, farklı hastalıklara gelmiştir. Umarım çocuğunuz atlatır.

Tolga_yay26

Öncelikle çok geçmiş olsun Acil şifa diliyorum kedine çok iyi anlıyorum seni veterinerler artık birbirinle rakip gibi olmuş birisi a derken öbürü z diyor işin sonucunda senin cebinden çıkacak parayı düşünüyorlar hiç sağlığını düşünelim diyen yok benimde kedimde iltihap var biri diyor antibiyotike devam öbürü diyor gel muayene edelim o işe yaramaz değiştirelim antibiyotiği bi başkası diyor getirmezsen ölür ama ölen tek şey insanlık şuanda umudumu kaybettiğim yerde Allah yaşatıyor ya bu masum canlıları ölen tek şey insanlık gerçekten Canınızı sıkmayın Allahın dediği olur veterinerin değil öncelikle şifa diliyorum herkesin yavrularına

Yelizthecat

Kalbine kurban olurum çok üzüldüm inşallah iyi olur 💖

forbs

Kedimin tek belirtisi oksurmek oldugu icin onemsemediler. Enerjisi istahi gayet iyi ben de anlamlandiramiyorum 4 senedir kalp hastasi olan kedi nasil boyle saglikli gorunuyor diye. Umarim en kotu gunleri boyle olur bugun tekrar gidecegiz vete guzel haberlerle donerim insallah

Coconutbey

Çok cok geçmiş olsun minik patilimize 🙏

Minigimmm

bu gibi durumlarda bir profesörün kalp üzerine uzmanlık yapmış bir doktorun görmesi daha doğru oluyormuş, muş diyorum çünkü başımıza geldi özel bir klinikte veteriner hekim akciğerlerde ödem gördü, bu iki sebepten kaynaklanabilir biri alerji diğeride kalp sorunu olabilir dedi. istanbul üniversitesi veteriner fakültesi hastanesine götürün orda bir profesör baksın kalbine dedi. götürdüm ve evet kalbinde sıkıntı varmış kalbinin 3 kapakçığında kaçak varmış erken teşhis oldu bu bizim için tansiyon hapına başladık benim kedimde 4 yaşında tek sıkıntısı kabız olmasıydı, kalp düzgün çalışmazsa sindirim sistemide etkileniyormuş. kabız olunca kusma beraberinde geliyormuş kalp de kaçak olduğu için akciğerlerde ödem oluyormuş hepsi tek bir şeye bağlı kalp kaynaklı sorunmuş. kalp böbrek gibi uzmanlık gerektiren alanlarla ilgili sıkıntıları özel kliniklerdeki veteriner hekimler tam anlayamıyor tam teşhis koyamıyor, size tavsiyem varsa antalya da veteriner fakültesi hastanesi oraya başvurup kalp üzerine bir profesörün görmesini isteyiniz. direkt profesore randevu vermezlerse özel klinikten geliyorum bir profesörün bakmasını kalbinde sorun olabileceğini söylediler dersiniz. o zaman asistanlar profesöre randevu veriyor. bize profesör hızlı hizli nefes alıp veriyor mu karni hizli hizli inip kalkiyor mu demişti, sizde öksürük diyorsunuz nefes öksürük ya kalp ya akciğerde bir sıkıntı vardır muhakkak

Venusss33

Çok üzücü durum cok geçmiş olsun 😔

Bihos

İnşallah sağlığına kavuşur kuzum benim ❤️

forbs

Kedisi bu durumu yasayan yok mu tecrubelerinizi dinlemeyi cok isterim

forbs

Arkadaslar tedavimiz bitti. Bugun durumu gormek, ise yarayip yaramadigini anlamak adina son bir kez rontgen cektirmeye gittik. Veterinerimin kedimin kalbinin artik iyi oldugunu soyledi. Sadece yapilan ilaclar yuzunden kabiz olmus. Onun disinda ödemin geri donme ihtimali varmis sebebini bilmedigimiz icin. Sebebini anlamak icin ise cok detayli testler yapilmasi gerekiyormus fakat normal klinikler yapamiyormus. Biz de her ihtimale karsilik kedimi birkac ayda bir kontrole goturecegiz. Umuyorum ki ödem tekrar asla donmez ama donerse de kedim icin savasacagim tabiiki. Su son 1 haftada rahatladigini o kadar iyi gordum ki, artik oksurmedigi icin daha mutlu oldugu cok belli. Lutfen sizin kedinizde de benim kedimde oldugu gibi surekli ve antibiyotiklerle gecmeyen bir oksuruk varsa test yapilmasini isteyin, rontgen cektirin. Neyse ki benim kedime gec olmadan mudahale edildi ama gec kalinmis da olabilirdi bu hataya siz de dusmeyin

forbs

Cok haklisiniz. Ilk rontgende veterinerimiz de demisti aynisini. Eger tedavi ise yaramasaydi biz de mecbur hayvan hastanesine gidecektik. Gerci tedavi ise yaradi ama neden yaradi, en basta sorun neydi bilmedigimiz icin hâlâ tekrarlama ihtimali var. bu yuzden de surekli kontrol edecegiz. Eger tekrar bir sey cikarsa bu kez ben de kalp uzerine uzmanlasmis bir hekime gosterecegim ama simdilik tekrarlamamasini umut ediyorum

forbs

Hepinize cok tesekkurler simdilik gayet iyiyiz umarim boyle de devam eder