Kedim Az Su İçiyor

Tolga_yay26

Kedimde az su içme sürekli kendini yere atma uzanma davranışları başladı birkaç kişidede benzer şey yaşanmış sıcaklardan olduğunu düşünüyorum tedirginde oluyor insan

6 CEVAP

blue_hpood

bütün gün koltuk arkasında yatıyor bizimki de. yemesi içmesi de azaldı, kristalleşme olduğu için ben yine de şırıngayla içiriyorum. siz de suyuna buz atıp serinlemsini sağlayabilirsiniz.

Benim kedim de aynı şekilde günün büyük bir çoğunluğunda taşlarda yatıyor
Sıcaklardan önceye nazaran mama ve su tüketimini de azalttı
Yaş mama için pervane olan kedim şimdi 2 dil atıp bırakıyor
Sıcaklar bizleri perişan etmişken onları da aynı şekilde perişan etmiş
Ama dediğiniz gibi böyle görmekte insanı biraz üzüyor telaşa neden olabiliyor

Ayseada1234

Mamasıyla suyu yan yanaysa ondan hoşlanmıyor olabilir genelde kediler hoşlanmıyor öyle olmasından evin farklı köşelerine su kapları koyarsanız ve sürekli soğuk su ekleyerek tazelerseniz daha iyi olabilir

Busra00b

Sıcaklarda normalde sıvı tüketimi artması gerekiyor eğer sıvı icmiyorsa sıvı ödül mamalarini suyla karistirip öyle verin ya da yine karıştırıp küçük hallerde dondurup yalamasinj sağlayın serinletecektir

naneliiiii

Gelip burayı kontrol ediyorum ki hepsi mi aynısını yapıyor diye. Benimki de gece yiyip içiyor gündüz sürekli evin en az güneş gören odasında duvar dibinde uyuyor. Sizler de böyle yazınca sıcaklıktan olduğuna ikna olmaya başladım

naneliiiii

Yukarıda yazmış arkadaş ben de bugün aynısını yaptım sıvı ödül mamasını dondurup verdim bayıldı. Biraz sulandırıp dondurun, çıkarın dolaptan iki dk yumuşasın sonra verin serin serin 😊