Kedi Le Yolculuk Ve Aşı

Suleymanqq1

Merhaba biz kedim ile uzun bir otobüs yolculuğuna çıkacağız ama kedim box ta çok fazla miyavlıyor sakinleştirici vermekten de korkuyorum ayrıca aşı karnesi de gerekiyormuş ben belediyenin veteriner hizmetlerinde aşı yaptırdım ve aşı karnesi vb. Vermediler özel veterinere gidip istesem verirler mi ne yapmam gerekiyor bilenler yardımcı olabili mi ?

4 CEVAP

Mslna01

Merhaba kedinizin cipi ve karnesi varsa karnesine işlerler zaten, doğal olsan sakinleştirici Keri kullanabilirsiniz bizde yolculuklarda sakinleştirici kullanıyoruz

blue_hpood

filtre kısmına yolculuk yazıp bakabilirsiniz, bayağı bir öneride bulundum ama size de bulunayım. öncelikle kediniz kaç yaşında? kısır mı? neyle seyahat edeceksiniz? seyahat kaç saat sürecek? kediniz kaç zamandır sizinle ve huyunu biliyor musunuz? bunların cevabını verebilirseniz daha net yardımcı olurum

blue_hpood

kedinizin kimlik ve aşı kartı yok mu? bunu otobüs firmasını arayıp bir sorun, kabul ederler mi bilmiyorum, uçağa asla almazlar ama otobüs belki.. seyahat için şöyle ben de 18'inde uçak seyahati yapacağım ve sakinleştirici arayışındayım bir aydır, bu konuda size dört marka önerebilirim: dr. animal relax, veda kot bayoun, vetexpert kalm, vetqom calming fakat bunu mutlaka bir veteriner hekimle görüşmeniz gerekiyor, kafanıza göre vermeyin sakın. ben bu işi hepsinin özü olan passiflora ile çözdüm, hekimimizle görüştüm, hepsinde passiflora var zaten, eczaneden direkt şurup olarak aldım ve şu an onu kullanıyoruz, bunu da tavsiye ederim size. yine kendi kafanıza göre kullanmayın. kedinizle daha önce seyahat ettiniz mi? tepkilerini biliyor musunuz? biz daha önce uçak seyahatine çıktığımızda delirip kaçmaya çalışmıştı ve herkese saldırmıştı mesela. bu yüzden huyunu biliyorum, sizinki sakin huyluysa işiniz daha kolay. seyahat sürenize ne kadar bilemiyorum fakat bu süreçte göğüs tasmasına alıştırmanızı öneririm, güvenli bir alan varsa çevrenizde bu süreçte günde birkaç saat çıkarabilirsiniz, tasmaya ve dışarıya alışırsa seyahat esnasında molalarda çıkarırsınız. bir diğer konu, çantası. lütfen ama lütfen astronot çanta gibi hayvan için zulüm olan çantalardan kullanmayın, standart boxlar bile çok daha iyidir, hayvanın yeterince nefes alabileceği kadar havadar bir çantanız olsun. bizimki mesela biraz dar çantalarda bunalıyor o yüzden boyuna göre büyükçe bir çanta olan ferplast 20'yi aldım, içinde dönebiliyor. belki sizinki de bu durumda huzursuzlanıyorsa büyük ve rahat bir taşıma çantası öneririm. bir de bazı kediler dışarıyı görünce rahatlıyor, bazısı görmediğinde. buna göre kutusunu ince bir örtüyle örtebilirsiniz, çok daha güvende hissedecektir. kutunun altına mutlaka hasta bezi tarzı bir şey serin derim, aksi bir durumda direkt kaldırıp çöpe atıp yenisini serebilirsiniz. tabii çantanızda yeterli miktarda su, mama ve sevdiği ödül mamasından alabilirsiniz. ben bu sıcakta yolculuğu kolaylaştırmak için soğutucu matlardan aldım, bu tarz bir şey de alabilirsiniz, buzluğa atıp kullanılıyor, otobüste de muavinden buzluğa atmasınu rica edebilirsiniz.

Suleymanqq1

@blue_hpood kedim 5 aylık 3 aydır bizde otobüs ile yolculuk yapacağız 13 14 saat sürer diye düşünüyorum yolculuk aşı karnesi gerekiyormuş ama aşıyı belediyede yaptırdık ve aşı karnesi vermediler bize