Saldırgan Ve Hırçın 2 Aylık Erkek Kedi?

Blmr

Merhaba. Daha önce sokaktaki üç yavruyu sahiplendirmeyle ilgili bir soru sormuştum. 5 gündür yavrularla birlikteyim ve üçü de farklı karakterlerde. Bugün sahiplendirdiğim yavru ilk 2 gün çok hırçındı, akşam 9 dan gece 3-4 e kadar miyavlıyordu. Ama sonra sakinleşti, kardeşiyle oynadı hem de ne oynamak çok tatlılardı, bende oynatmaya çalıştım, ama yine de kendini elletmiyodu. O nedenle insana çok alıştığı k söyleyemem. Korktuğu için stres olduğunu düşündüm. Akşamüstü yeni sahibine kavuştu. Az önce telefon geldi, dokunamıyoruz çok tıslıyor ne yapmalıyız diye. Stresten normal olduğunu, 1-2 gün kadar sabredilmesi gerektiğini söyledim. Sahiplenen arkadaş gerçekten bir hayvansever ama onun da ilk tecrübesi, ya böyle bir hırçınlıkla baş edemezse de vazgeçerse diye endişelendim açıkçası. 2 aylık, annesinden ayrılalı 5 gün olan veteriner kontrolünde gayet sağlıklı görünen bir kedi. O hırçınlığı kalıcı bir şey olur mu? Yoksa benim düşündüğüm ve bendeyken olduğu gibi ortamına alışınca sakinleşir mi? Belki de kardeşinden ayrılmak ta ayrı bir travma olmuştur. Tam güzel bir yuvası oldu derken, sil baştan yaşamasak :(

2 CEVAP

Cathorn

benim kedim de 3-4 aylık ve erkek aynısı onda da vardı ama alıştı şimdi daha iyi bizde 2 gün önce sahiplendik alışır belki

kayaomer

kisa sured3 alisir