Kedimin Neti Var, Yardımcı Olur Musunuz?

Daha birkaç aylık dışarıda baktığım yavru bir kedim var. Bugün sabah hızlı nefes alıp veriyor ve süt içmiyordu. Hep aynı pozisyonda yatıyor. Yüzüstü şekilde elleri önde poposu bazen hafif havada. Masaj yapar gibi yaptığımda karnına miyavlıyor. Bir gün böyle geçti yarın veterinere götüreceğim ama öğleden sonrayı bulabilir götürmem ulaşım problemlerinden. O zamana kadar ne yapabilirim yardımcı olur musunuz?

7 CEVAP

z-senem

Yaklaşık kaç aylık acaba?

Bir ayı geçti ikinci atında. Yemek yemeye başlayalı çok olmadı.

Poki

Eğer normal süt veriyorsanız onu vermenizi tavsiye etmem içindeki laktozdan dolayı bağırsaklarına zararlı ama eğer kediler için olan süt tozundan veriyorsanız belki iç paraziti olabilir ama miyavlıyorsa bastırdığınız zaman ağrısı vardır o zaman gaz veya başka bir ağrı olabilir diye düşünüyorum. Yarı veterinere götürdüğümüzde bana net cevap verebilir gördüğünde. geçmiş olsun

Poki

Eğer normal süt veriyorsanız onu vermenizi tavsiye etmem içindeki laktozdan dolayı bağırsaklarına zararlı ama eğer kediler için olan süt tozundan veriyorsanız belki iç paraziti olabilir ama miyavlıyorsa bastırdığınız zaman ağrısı vardır, o zaman gaz veya başka bir ağrı olabilir diye düşünüyorum. Yarın veterinere götürdüğünüzde daha net cevap verebilir. geçmiş olsun

Bihos

Kedilere süt verilmez ki zararlı bidaha verme sakın

Sukufe-Cici

Sut gaz yapar. Ishal yapar. Sulandirilmasi lazim. Ama vermemek en iyisi. Sicak havalarda agizlarini aciyorlar. Serin bir su verebilirsiniz. Bir de imkaniniz varsa golge alanlar olusturun. Su an hepsi asiri sicaklardan kaciyor.

Hayır arkadaşlar süt derken anne sütünden bahsetmiştim hazır süt ya da süt tozu değil.