Yavru Kedim (20 Günlük) İshal Ve Gecmiyor

SerkanOzsoy

Yavru kedim ilk bize geldiginde kabızlık sorunu vardı ve veterinere götürüp halettik ondan sonraki gun ishalligi basladi ve parazitten şüphelendik ve veterinerlik onayinda ilaç verdik ama ishalligi gecmedi ondan sonra probiyotik desteğisağlıyalım dedik ama yine sonuc ayni probiyotik kullandigimizda daha uzun bagirsak seklinde dışkı yapti. En son bugun de tuvalettini yaptirirken arka tarafının sistigini gordum sonra geri eski haline geldi rektal prolapsus olursa diye korkuyorum

5 CEVAP

aslihan_e

Hafif sulu kalacak şekilde pirinç ve çok az tavuk göğsü haşlayıp minicik tuz atıp pirinçler şişip açılınca robota iyice çektirin ve un süzgeci gibi ince süzgeçten kaşıkla karıştırıp bastırarak geçirin. Kıvamı katı olursa ağzına yapışır, ne su gibi ne de pudingden koyu olmayacak. Onu biberonla yemezse şırınga ile az az içirip yutmasını sağlayın. İki üç gün bundan başka bir şey vermeyin. Kedilerde ishale pirinç lapası birebir. Kabız olduğu zamanlar çorbalık tavuk haşlayıp o soğumaya başlayınca üste çıkan yağını kaşıkla alıp ondan içirin, o kakasını yapmasını sağlar. Çok fazla içerse yine ishal olabilir. Daha küçük olsa süt tozundan başka bir şey verilemezdi ama 21 günlük yavrular ek gıda alabiliyorlar. O nedenle pirinç uygun olur. Sonra yine süt tozuna devam edin, yemeyi reddetmezse yine pirinç ve tavuk göğsü mamasını ek gıda olarak almaya devam edebilir.

SerkanOzsoy

Korktuğum oldu

Cennet29

Bu kadar küçük bir kediyi nereden sahiplendiniz ve neyle nasıl besliyorsunuz? Her süt tozu kaliteli değil yeterli beslenemiyo olabilir. Royal canin süt tozu ve biberonu en iyisi sağlığı açısından belirli aralıklarda ılık ve taze mama hazırlayıp yedirmeniz gerekiyor. Tüm bunlara hakim misiniz. Suzionline isimli instgram sayfasından bebek bakım bilgilerine erişebilirsiniz detaylı bilgilendirme var umarım faydası olue

SerkanOzsoy

Kedinin annesi yoktu çocuklar etrafını sarmış kediyle uğrasiyolardı ole kalmasini istemedim o yüzden
sahiplendim sut tozu olarak lider spectrum care ın tozunu kullanıyorum. Ben sorunu sonradan çözdüm benim kedim eve geldiginde kabizdi o yuzden veterinere götrüğümde lavman yaptridim o veteriner de gitti şırınga ile sokup yapmis mahvetmis bagirsaklarini haberim yoktu benim oyle yaptığından kardeşim götürmüştü sonradan söyledi simdi cay kasigi kadar muz birazda mamasini daha katilastirdim ishalligi gecsin diye

SerkanOzsoy

Cevabin için teşekkürler bu arada dediğin yere bakıcam