Sıcak Yere Tatile Gideceğiz Lütfen Bana Yardımcı Olun

da3458

bir kedim olacak haftaya ve bir sorum olacak ve biz kurban bayramından bir kaç hafta sonra tatile gideceğiz gideceğimiz yer mersin ve bir kaç soru sormak istiyorum ; 1 mersin çok sıcak tüylerini tıraş ettirmelimiyim
2 gideceğimiz yer akraba ziyareti veterinerler orada onlara aşı yaptırsam sorun çıkarmı
3 orada akşamları sürekli dışarı çıkacağız biz göğüs tasmasıyla bazı yerlere gidersek pire fln kaparmı o zamanlarda sanırım 3-4 aylık olmuş olacak
4 oradayken muhtemelen hala yaş mama kullanıyor olacak mamasına sıcaktan bir şey olmasın diye buzdolabına koysam bişey olurmu
5 evi yabancılarmı sorun çıkarırmı
6 küçük bir çocuk var yaşı 4-5 aslında hayvanları anne ve babası veteriner olduğu için çok seviyor zarar verir mi ya da iyi anlaşabilirler mi

5 CEVAP

lodoss

3-4 aylık kediyi traş ettirmenize gerek yok suyunu eksik etmeyin hergün tazeleyin yeterli. küçük olduğu için aşıları tam olmayacağından dışarı çıkarmasanız daha iyi olur zaten gideceğiniz akrabanız veterinermiş size bilgi verir. kedinizi sadece yaş mamayla beslememeniz lazım kuru mamayla besleyip haftada 1 yaş mamayla ödüllendirebilirsiniz. evi yabancılayacaktır hatta koltukların arkasına saklanıp bir müddet ordan çıkmayabilir bilmediği bi ev olduğu için rahat edeceğini düşünmüyorum.

Ohmuo

3 4 aylık açıları daha tamamlanmamış dışarı çıkması tehlikeli. Sadece yaş mama veriyorsanız buzdolabına koyabilirsiniz ama soğukken vermeyin vermeden yarım saat önce çıkarıp ılıtırsınız bir şey olmaz ancak ayı uygun artık kuru mama da verin sonra alıştıramazsınız. Ben daha önce şehir dışındayken farklı veterinerde yaptırdım işledi karneye birşey olmaz yaptırın aşısını. Çocuğu tanımıyoruz kediyi bilmiyoruz anlaşadabilir anlaşamayadabilir ona bir şey söylemek olmaz

yusufSahbaz

Öncelikle kedilerin traş ettirilmesine karşıyım. Kedi psikoloji ve vücut sıcaklıklarının ayarlanmasında tüylerin önemi fazla. Kediler tasma ile gezmeyi hiç sevmiyorlar ve korkuyorlar. Bit pire kapma olasılığı da yüksek. Bunun yerine evinizde günlük gelip mama su bırakabilecek bir tanıdığınız varsa evde bırakmanızı öneririm.

da3458

pek, proplan yavru kuru mama alsam olurmu 1,5 kg

seymaxhy

Kediyi tıraş ettirme yazık zaten küçükmüş