Kedimin Tavırlarında Bir Değişiklik Var

anonim1238

merhabalar kedim yaklaşım 6 yaşında. 3.5 aylıkken kendisi bizimle beraber yaşamaya başladı. geldiği günden beri hep çok saklanan kendi yeme içme saati sabit, kuru mama dışında hiçbir şeye ağzını bile sürmeyen koklayıp bırakan, meraksız ilgiyi sevmeyen bir kediydi. 2 gün evin içinde kaybolduğu oluyordu kendisini bulamıyorduk. sürekli çok korkak misafir gelince saklanan ve çıkmayan kısacası pasif ve utangaç bir kediydi. son 1 yıldır kucağımızdan inmiyor sürekli üstümüzde eski tavrının aksine. tuvalete girsem bile peşimden gelip kucağıma çıkmaya çalışıyor. sürekli ilgi bekliyor sürekli dibimizde tanıyamıyorum artık kedimi. mamasına dokunmuyor sürekli biz ne yersek onu istiyor. çöpleri karıştırıp içinden tavuk et ayıklamaya çalışıyor. masadan tezgahtan ben kızmadıkça inmiyor. çok uslu bir kedi hala hayır yapma deyince lafımdan çıkmıyor fakat bu tavırlarındaki değişim beni epey meraklandırdı. ilk başta yaşlandı bize düşkün olmaya başladı diye düşündük fakat yeme düzeni değişince biraz telaşlandım. kendi mamasını yesin diye bir şeyler vermeyi kestik ama ısrarla mamasını yemiyor ve zayıfladı yemediği için. acaba bir sorun mu bu tavırlarındaki değişim yoksa gerçekten de yaşlılık mı vurdu. bilgili birisi yön gösterebilirse çok sevinirim 💗

4 CEVAP

Sukufe-Cici

Henuz yasli degil aslinda kediler iyi bakimla 20 yasina kadar yasayabiliyor. Bir kac cesit farkli kuru mama alin derim. Deneme yapin hangisini severse devam edin. Bazen onlarda farklilik ariyor. Benim kedim 2 yasina kadar çok yavas ve usluydu. 3 yasinda asiri hareketli oldu. Hep yedigi odul mamalarini reddetti. Maltlari severek yerdi reddediyor simdilerde. Bizim isimiz onlara yenisini bulmak 🤷🏻‍♀️ bazen firmalar icerik degistiriyor. Kedilerse sevmiyor.
Haslanmis tavuk gogusunun faydali oldugundan bahsetmisti veterinerimiz arada bir onu verebilirsiniz. Ayrica tabugu hasladiginizda cikan suyuda arada bir kuru mamaya azicik katip sulandirip deneyebilirsiniz. Karakterleri her sene degisiyor bence ben kendi kedimde de ayni durumu gozlemledim. Korkmayin ve sabredin

anonim1238

gerçekten içimi o kadar ferahlattınız ki inanamazsınız yeni bir mama deniyoduk bunu beğenmedi ama 20 kilo aldık biz de ahhahahah alışana kadar bir şeyler denerim. veteriner içimi kararttı başka insanlar sağlığıyla ilgili beynimi bulandırdı çok teşekkür ederim çok ferahladım cevabınızı duyunca

Sukufe-Cici

Biraz maliyetli ama 1-1.5 kg olanlardan alin marka ve aromasi farkli olsun ki neyi sevdigini bulun. 20 kg olanida sevdigi mamaya karistirmayin sonradan onuda yemiyorlar çok simarik bu canlar 💕

anonim1238

çok teşekkür ediyorum sizin gibi insanlar iyi ki varlar 💗💗