Sevimli dostunun her ihtiyacında petlebi.com hep yanında!

PETLEBİ GÜVENCESİYLE, HIZLI KARGO ve EN UYGUN FİYATLAR

haftaya kedim geliyor acil

da3458
da3458

1793


haftaya kedim geliyor ve sahiplendiğim yer onu ve annesini sürekli ciğer ile besliyormuş 2 aylık olduğu için yaş mama kullanacağız çiğerden sonra yaş mama yemezse ne yapabilirim ayrıca şuan aldığım mamalar kitten yaş mamalar alışmazsa çiğerli yetişkin yaş mama versem birşey olurmu ya da zorla alıştırıp biraz büyünce 3 aylık fln olunca ciğerli yaş mamaya mı geçeyim


13 Cevap

lodoss
lodoss

821


yavru kediler için olan kuru mamalardan alabilirsiniz yaş mama haftada bir verilmeli fazlası sağlıklı değil ishal olabilir. kuru mamaya alışması için yaş mamadan biraz alıp karıştırabilirsiniz ama gerek olacağını sanmıyorum. yoğurta da bayılıyorlar 1 yemek kaşığı verebilirsiniz gün içerisinde.


Ohmuo
Ohmuo

86


Ciğere alışıksa zor gelir kuru mama. Ciğerin içine kuru mama karıştırıp zamanla içindeki kuru mamayı arttırarak verin


CaglaCagla72837
CaglaCagla72837

13234


Sürekli ciğer iyi olmaz a vitamini çok yukleniyomus diye okumustum bir yerde


pongul
pongul

112429


duzgun bir yas mama alin lutfen. mesela naturea, gimcat, schesir
bir de guzel bir kuru mama mesela nd kitten.


pongul
pongul

112429


ton balikli yavru kedi yas mamasina hayir demeyecektir. mesela naturea tuna, schesir ton balikli yavru kedi mamasi. onu akabinde nd kitten ile karistirarak vermeye baslayin gecis kolay olur.


pongul
pongul

112429


teleskopakvaryum sitesinden aliyorum ben naturea yas mamalari memnunum.


Kedimvarbenim
Kedimvarbenim

138


markamamadan schesir aldım ben de sitedeki önerilere bakıp. daha önce gourmet yiyordu. somonluyu filan nazlanarak yedi ama normalde yaş mamaya çıldıran kedim içinde pirinç de olan balıklı mamaya hiç bakmadı bile.


Gul36
Gul36

112991


@kedimvarbenim , Çünkü Schesir, Naturea gibi iyi yaş mamalarda katkı maddesi bulunmuyor, bu yüzden kediler saldırmayabiliyor. Diğer kalitesiz mamalarda tıpkı bizim cipsimiz, kolamız gibi bağımlılık yapıcı maddeler olduğu için onları daha çok seviyorlar. Sabredip beklerseniz kaliteli mamaların arasından da sevdiği bir şey bulabilirsiniz. Benimki de küçükken Schesir ton balıklıya bayılıyordu ama artık koklayıp kaçıyor. Ama tavuklusunu seviyor mesela. İlk sahiplendiğimizde de komşumuz mamamız yok diye idareten ciğerli, pek de kaliteli olmayan bir yaş mama vermişti, onu saniyesinde bitirmişti mesela. Maalesef iştahla yedikleri her mama iyi olmuyor.


pistan32
pistan32

106757


Kedilerimiz brokoli sevmeyen birer çocuk gibiler:))


sophiee
sophiee

103365


Schesir ile kavga benim miniğimde de var maalesef. Doğru düzgün koklamıyor bile. Çareyi severek yedigi ortalama kalite yaş mamadan bir tatlı kaşığı kadar yaş mamayı önce koklatıp sonra içine karıştırmakta buldum :)


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız: Üye Ol Giriş Yap
285 Görüntüleme
13 Cevap
2 Pati

Sorunuz mu var?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor