İçme Suyuna Gömme Hareketi

Poki

8 aylık dişi kedim 3 gündür suyuna gömme hareketi yapıyor, metal kap ve arıtma suyu kullanıyorum. Cam denedim plastik denedim altına kutu koyarak yükselterek denedim olmadı. koku alıyordur diye her şeyi dezenfekte ettim tekrardan koydum, halının üzerine koydum, parkenin üzerine koydum olmadı. içme suyu, musluk suyu, arıtma... hepsinde aynı şeyi yaptı. Bunların hepsine rağmen bilen biri varsa söylerse sevinirim. Bu hareketin, yemeyi sonraya saklama hareketi olduğunu ya da kötü koku geldiğinden dolayı gömme hareketi olduğunu biliyorum ama ikisi de olamaz başka bir şey var ama çözemedim.

10 CEVAP

AhsenAise

Belki de sadece eğleniyor)) bizimki de kulaç atma hareketi yapıyor, suyunu içtiği sürece hareketin çok önemi yok,kediler çılgın canlılar onları anlamak kabil değil

Sukufe-Cici

Ikinci kediniz var mi bilmiyorum ama bazen ondan saklamak istiyor. Ya da sizden sakliyorda olabilir. Iciyorsa onemi yok bir sure sonra geciyor bu davranislar 🥲 icme suyunun icine 1 tane buz atip deneyin yine ayni hareketi yapacak mi diye. Muhtemelem suyun icinde buzla oynayip yorulacak kapatmadan gidecektir

hellothere

Benim kedim de yapıyor bunu seramik kapta veriyorum suyunu ve kabını temizliyorum da ama bilmiyorum

Ahudr

Denemissiniz zaten pardon :)

Ahudr

Birde 3-5 kiloluk buyuk kovalardan deneyin ondan da icmeyi cok seviyorlar benimkiler kucuk kaplardan hic icmiyor. Farkli yerlere koyun ayrica soguk su verin

Poki

Porselen denemedim onu da denerim. Gayet iştahlı yiyor çok şükür ağzında problem yok, sadece suyuna yapıyor mamaya yapmıyor

Poki

Tek kedim var başka kedim yok 😊 buzu deneyeceğim teşekkürler cevaplar için

CakilYavrukus

Gayet normal daha sonra suyu içecektir. Suyu günlük değiştirin paslanmaz Çelik veya porselen kaplar kullanın. Çeşme suyu içirmeyin

Ahudr

Birde plastik kapta ve hazir içme suyu olarak deneyin

Ahudr

Ayrica mama yemesi nasil dilinde herhangi bir sorun var mi onada bi bakın