Kedimin Ağzında Yara Var. Aşı Günü Geçiyor Yaptırmalı Mıyım?

LeoSevo

Kedimin ağzında 15 gün önce yara çıktı. İltihaplı ve kızarıktı.Şu an söndü hafif kırmızılık kaldı. Aşı günü geçiyor. Yaptırmalı mıyım? Veterinerimiz riskli olabileceğini söyledi. Böyle bir şey başına gelen var mı siz ne düşünüyorsunuz? 2. Karma aşısını yaptırmazsam günü geçtiği için 1. Karma aşıdan tekrar başlayacağız.

2 CEVAP

Buradaki cevaptan çok veteriner hekime güvenmelisiniz. Risk dediği ölümcül bile olabilir. Kedinizin durumunu görerek cevap verdiğini düşünüyorum. Yine de başka bir vet hekime danışabilirsiniz. Örnek olarak lösemisi olan kediye lösemi aşısı yapılmaz diye biliyorum. Ağız yaraları da virüs kaynaklı oluyor genelde virüs varken aşı yapılmaz diyorsa hekiminiz sonrasında üzülmemek için dediğini yapmalısınız.

Sukufe-Cici

Veterinerlerin hepsi bu uyariyi yapmaz ve hakli. Karma asi çok fazla bagisikligi dusurur. Bu da gecmeyen enfeksiyonu vucuda yayilir. Hayati onemi var bunlarin ve kucumsenemez. Bagisikligini guclendirin bol bol veterineriniz ne oneriyorsa yapin. Bol sifalar dilerim