Kedim Malt Yemiyor

reyna__

merhaba, onceden kedim malti severek yiyordu fakat bu yil asla yediremiyorum. bircok markayi denedim. mecbur patisine sürüyorum ama hoslanmiyor bundan. maltlar biraz kati oluyor belki de ondan sevmiyordur yemeyi. bildiginiz akışkan kedi maltlari var mi?

6 CEVAP

blue_hpood

yaş mamanın içerisine karıştırıp verebilirsiniz. akışkan malt bilmiyorum fakat denemediğiniz markaları da deneyin derim.

Sukufe-Cici

Akiskan malt olarak solomon markayi onerebilirim. Benim kedimde digerlerinden bikinca bu markaninkini aldim.(gimcat,bolovia, dr.clauder’s hepsini 2-3 defaya kadar severek yedi ve severek birakti 🥲) Çok güzel yiyor simdilik ancak hemen sikiliyor yakinda degistiririz gibi :).

Pnrdogan

Yaş mamaya karıştırın veya sulandırılmış şekilde deneyin

SevimliCadi

Yaş mamaya katıp vermeyi deneyin. Bir de sıvı ödül mamasıyla karıştırarak kıvamını yumuşatabilirsiniz belki. Uzun süredir Trixie'nin 240 gr olanını kullanıyoruz biz. Kıvamı ne çok katı ne çok sıvı. Bizimkilerin hepsi severek yiyor.

Ben daha önce bolovia kullanıyordum kedim başta severek yiyordu ama zamanla asla yememeye başladı veterinerimiz hairlax önerdi bizde şu an onu kullanıyoruz kedim de şu an için sorun çıkartmıyor sizde deneyebilirsiniz

figenb

Benim kedim de çok seçicidir asla malt yediremiyordum ve tüy kusuyordu. Burdan vets plus multivitamin malt aldım hem tüyleri çok güzel yumuşacık oldu hem de tüy kusma sorunu kalmadı