Kedimin Dudağında Kabuk Tarzı Yara Var

Nisanmia

Arkadaşlar kedimi evde tutamıyorum cins ve kısır kedı olmasına ragmen. Hergün dısarıya çıkarıyorum yarım saatliğine ve bugün dudağında kabuk tarzı yara çıktıgını fark ettm daha önce yoktu böyle bir şey . Bugün bir yaşına girdi diye yaş mamayls kutlama yaptım . Bir de bir hafta önce çocukların sevgisinden biraz korktu uçuk tarzı dudagı şişip kızarmıstı aynı tarafta . Korkuyorm hastalıga kapılmasnfan zira hergün vitamin ve gimcat malt macunu verıyorm maması da nd .

2 CEVAP

Sukufe-Cici

Kesinlikle veterinere goturun derim. Fotografta gordugum kadariyla kedi aknesine benziyor. Iltihapli olanlardan. Umarim bu kadar basit bir durumdur. Genelde stresten veya yas mamalardan kaynakli cikiyor. Kloroben agiz gargarasi var eczanede satilan onunla gunde bir defa makyaj pamuguna dokerek temizleyince geciyor.
Ancak akne degilse ilerlemeden durdurmaniz gerekir. Mikrop kaparsa kotu yerde.
Baska bir ihtimal olarak baska bir kedi tirnak gecirmis olabilir.
Vitamin veya maltlar ne yazik ki hastaliklarin onune gecemiyor. Bagisikligi guclendiriyor evet ancak ufak bir stresle bile bagisiklik yerle bir oluyor. Aman dikkat edin acil veterinere gosterin. Çok gecmis olsun

Nisanmia

Cevabınız için çok teşekkür ederim gençlik hastalığı bile aklımdan geçti bir saat ağladım . Son bir aydır yabancıların sevgisinden korkup strese giriyor en sonki 1,5 yaslarndakı bebegin onu sıkıştrmasndan baya korktu bişey de diyemedm yavrucaga sevmek istiyordu ama kedime de üzüldüm içten içe :( dısardakı kedılerle görüşmüyor ama onların sürtündgu yerlere sürtünüyor :( ben dısardakı kedileri ellemıyorm hastalık taşımamak için . Kabuklu bir yara bakalım 2 daha beklıcem bayramda her yer kapalı cnkü