Kısır Kedi Ciftlesme Egilimi

Coconutbey

Merhaba erkek kedim kısır, dişi kedimi henüz kısırlaştırmadım 6 aylık falan bir süre daha bekleyip kısırlaştırıcam. Bazen erkek kedim dişi kedimle kısırlaşmaya çalışıyor sanırım arkasından ısırmaya çalışıyor ben kızıyorum ama ben evde yokken falan yine bu tarz şeyler yaparsa sıkıntılı bir durum yaşanır mı? Yani erkek kedim aslında hiç çiftleşmedi kısırlaştırdık ama neden bu şekilde yapıyor anlayamadım

1 CEVAP

blue_hpood

dişi kedinizi de kısa sürede kısırlaştırın, veterinerle görüşün kısa sürede halledin. erkek kedilerde testesteron hormonu sadece testislerden değil böbrek üstü bezlerden de salgılanır, dolayısıyla hâlâ vücudunda bu hormon bulunuyor. diğer yandan dişinin salgıladığı koku da içgüdüsel olarak bu hareketi yapmasına sebep olabilir. ömründe dişi kedi görmemiş, 5.5-6 aylıkken kısırlaştırılmış 3 yaşında bir erkek kedim var. yumuşak bir hırkam var, bu kış ilk defa yoğurma ve ısırma hareketleriyle koluma kerkinmeye çalıştı. hırkayı yok ettim direkt.