Evde Yalnız Kalan Kedi

cooheaven

Herkese iyi bayramlar, 3 yaşında british shorthair bir kedim var ve aylardır karşı çıkmama rağmen ailem beni memlekete götürüyor. Kedimi ne yapacağım hiç bilmiyorum. Evden dışarı çıktığında çok korkup stres olduğu için başkasına da veremiyorum ve ailem kimseye anahtar bırakmak da istemiyor, yanıma almama da karşı çıkıp evde bırak diyorlar. Biz pazartesi sabah yola çıkacağız ve çarşamba öğlen ablam gelecek, yan dairede yaşadığı için biz yokken ona o bakacak, ama o gelene kadarki süreçte nasıl yalnız bırakacağımı bilmiyorum. Kamerayla izleyeceğim ama mama ve su dengesini nasıl sağlarım bilmiyorum. Fotoğrafını eklediğim su pınarından sipariş verdim ama biz evde yokken elektrik çarpma gibi bir durum olur mu onu da bilmiyorum. Bu su pınarı hakkında bilginiz varsa onu da yazabilir misiniz? Geçen sene evde babamla kalmış olmasına rağmen onu terk ettiğimi sanıp çok üzülmüştü, telefondan sesimi duyana kadar yemek yememişti. Başkasına bıraksam çok daha kötü olur diye düşünüyorum en azından kameradan seslenebilirim belki hem de konfor alanından uzaklaşmamış olur. Sizin bir tecrübeniz var mı?

5 CEVAP

Minos2022

Bu su pınarından yaklaşık bir yıl kadar kullandık. Hiçbir sorun yaşamadık. İnşallah sizde sorun yaşamazsınız.

CakilYavrukus

Plastik kedi çeşmesi asla almayın. Plastik içeriği olan hiçbirşeyi kullanmayın. Su pınarı paslanmaz çelikle ancak kullanın onu bile günlük su değişimi gerekir. Kedi kendi evinde yalnız kalabilir bişey olmaz yanında birisi varsa.

Poki

Yalnız bırakma konusunda ben pek bilgili değilim ama su olarak evin birkaç yerini çelik veya cam kaselerde su bıraksanız iyi olur, sadece su çeşmesine güvenmeyin

Emirrckr

Evet evin farklı noktalarına su bırakın.
Pazartesi gidecekseniz,Çarşamba ablanız gelecekse bu süre zarfı bir kedi için aşırı problem yaratmaz.
Maması,suyu dolu olsun.
Su pınarına güvenmiyorsanız dediğim gibi birkaç tane su kasesi bırakın.

cooheaven

Evet zaten birden fazla su ve mama koyacağım yine, sadece aklım çok onda kalacak, kamerayla izleyeceğim ama yine de içim hiç rahat değil