Kedimin Sesi Kısık,Bazen Öğürüyor Gibi Yapıyor Fakat Kusmuyor

brkcik

Evet başlıktada yazdığım gibi, sesi kısık normalde miyavladığında sesi yüksek bir şekilde gelirdi fakat şuanda gerçekten tıpkı insanlar gibi sesi kısık, ve bazen öğürüyor gibi yapıyor fakat kusmuyor, halsiz olup olmadığını soracaksanız, halsiz değil, test etmek için bir kabloyla oynattım normal eskisi gibi tıpkı koşuyordu, mama ve su'da içiyor fakat bayram olduğundan dolayı veterinerlerde kapalı ne yapmalıyım hiç bir fikrim yok :(

3 CEVAP

Butterfly88

Soğuk su fln icmisse bademcikleri belki sismistir. Tüy yumağı kusmaya çalışıyor olabilir. Bircok neden olabilir ama halsiz degilse caninizi sıkmayın, bayramdan sonra bi veterinere götürürseniz iyi olur ama

SevimliCadi

Bahçede beslediğim kedilerden biri de aynı böyleydi. Sesi kısılmadan önceki gün çok fazla miyavlamıştı bana. Ses kısıklığı ondan dolayıdır, diye düşünmüştüm. Kusmak isteyip de kusamamasını kıl yumağına bağlamıştım. İlk birkaç gün keyfi yok gibiydi, etrafıyla etkileşime girmiyordu, diğer kedilerle oynamıyordu ki çok oyuncu bir kedidir. Sonraları ara ara oynamaya başladı. Bu süreç boyunca iştahı da fena değildi. Bir de sürekli ağzını şapırdatıyordu, midesi bulanıyordu sanırım. Larenjit olabilir, antibiyotik alması gerekebilir diye kediyi ne zaman görsem veterinere götürmek için yakalamaya çalıştım ama başaramadım. Ben de semptomları anlattım ancak. Yabancı bir cisim yutmuş olabilir, demişti vet. Getirebilirsem mide koruyucu yapabileceğini söylemişti. Kediyi yakalayamayınca ben de uzaktan gözlemlemekle yetindim. 1-1,5 aya düzeldi kedi.

Bence en kısa sürede veterinere götürmeye çalışın. Yabancı cisim yuttuysa tehlikeli olabilir. Larenjitse de antibiyotik alması gerekir.

Umarım ciddi bir şeyi yoktur.

Tolga_yay26

İç parazit aşısı malt ve multivitamin çözecektir geçmiş olsun