Kedinin İşemek İçin Kum Kabı Ve Etrafını Tercih Etmesi Hk.

P_itirik

Arkadaşlar, 1 yaşında tekir bir dişi kedim var. Yine evde 3.5 yaşında tekir bir dişimiz daha var. Aramıza yeni katılan genç arkadaş 6 aylıkken kızgınlığa girmesiyle yeni bir alışkanlık edindi: kum kabının dışına işemek. Evim küçük olduğu için iki kum kabını da banyoda bulundurmak durumundayım ve günlük temizliğini sağlıyorum. Fakat bu küçük arkadaş kızgınlıkta edindiği davranışı ilerleterek artık işemek için kumu neredeyse hiç kullanmıyor fayansa işiyor gidip kum kabından da iki üç kum tanesi taşıyıp kapatmaya çalışıyor. Veterinerimiz röntgen vb. yöntemlerle kontrolünü sağladı lakin hiçbir sağlık sorununa ulaşamadık. Her akşam işten dönünce veya sabah uyanınca yine nereye işedi stresi beni çok yordu var mıdır çözüm önerileriniz?

6 CEVAP

P_itirik

İlk alışkanlığını lavaboya işeyerek başlattı bunu belirtmemişim.

Ahudr

Hangi kumu kullaniyorsunuz belki kumunda onu rahatsız eden bir sey vardir idarıyla temasında

P_itirik

Vancat’in aktif karbonlu gri paket kumunu kullanıyorum çok uzun süredir

blue_hpood

kediniz büyük mü? dev boy tuvaletlerden öneririm, bir de üç kedi için en az dört tuvalet olmalı. imac maddy kullanıyorum, 6 kiloluk panterim çok rahat sığıyor içerisine.

P_itirik

Kedimiz ufak bir arkadaş, nitekim diğer kara kız da yaşına ve kilosuna göre iri cüsseli değil sığma konusunda pek sıkıntı yaşamıyorlar

P_itirik

Biraz önce yine kabın yanına işemiş. Peçeteyi çişine bulaştırıp kuma koyup kendisini de kumun içine koydum hiç tenezzül edip kapama refleksi bile göstermedi o kadar da normalleştirmiş. Ben patiklerini kazıyormuşçasına yaptım umursamadan çıktı gitti