Kedimin Kulağındaki Kızarıklıklar ??

arkadaşlar kedimin kulağında böyle şeyler çıktı.
kısırlaştırıldı sonra arka kısımlarını yalayarak tahriş ettiği için boyunluk takılmıştı 1 hafta filan kaldı boyunluğu o sırada kulağında böyle bir şey farketmemiştim
acaba boyunluk çıktıktan sonra kaşıyarak mı yaptı emin olamadım dikkatimi çeken bir kaşınma yapmamıştı açıkcası
bunlar ne olabilir
kulak uyuzu vs değildir umarım
veterinere resim attım ama görmeden net konuşamayız enfeksiyonda olabilir dedi yarın götüreceğim vete
dün farkettim zaten craystalin sprey ile sabah akşam silmeye başladım
bunlar nedir ciddi bir şey midir

3 CEVAP

Cemalchief

Kaşımış, kulak ici kaşıma enfeksiyon, uyuz ve ya mantar olabilir. Gıda alerjisi kaynaklıda kaşımış olabilir, kediniz diğer kediler ile temas halinde olmadı ise kulak uyuzu bulaşmaz. Kisirlastirma sonrasi bagisiklik dusmus ise enfeksiyon ve ya mantar olmus olabilir, duzenli takip edin kulak ici kasima devam ediyor mu diye, cristalyn vb solusyon ile gunde 2 defa kulaginin icini makyaj temizleme pamugu ile silin guzelce

Cemalchief

Görselde kulak uyuzuna isaret eden lekelenme yok iciniz rahat olsun bence bu konuda, yoksa ici simdiyah olurdu

Diğer kediler ile herhangi bir teması olmadı
Her zamanki yediği mamalar dışında da bir şey yemedi
Ama bağışıklığı alt sınırdaydı kısırlaştırma sonrası vitamin kullanımlarına başladım
Craystalin ile silmeye devam ediyorum yarın götüreceğim zaten işe girdiğim için kaşınma durumuna dikkat edemiyorum kardeşimi tembihledim ama ne kadar dikkat eder bilemiyorum
Umarım ciddi veya mantar uyuz gibi uğraştırıcı bir şey değildir
Yorumunuz için teşekkür ederim