Kedimin Kulakları

Bilgeylmz

Neden oldu anlayamıyorum 1 aydan beri kulaklarındaki deriler pul pul dökülüyor. Kafasını severken kulaklarındaki tüyler elime geliyor. Sizce stresten vs olmuş olabilir mi? Sizizin kedinizin de başına geldi mi? Bu arada mantara benzemiyor. Çünkü hiç kulaklarını kaşımıyor. Önereceğiniz ilac var mı? Resimdeki biraz daha iyi hali. Şu an kulakları daha kotü durumda. Lutfen yardım edin

6 CEVAP

aysegunerr

Bölgesel tüy dökülmesinin nedenleri parazitler, mantarlar, deri enfeksiyonları, stres, beslenme bozuklukları, alerjiler ve travmalardan kaynaklı olabilir. Önlem alımmazsa tüm vücuda yayılabilir. Tüy dökümünün nedenini tam olarak bilmeden bölgeye kimyasal bir şeyler uygulamanın doğru olacağını düşünmüyorum. Sarı kanton yağı ve sarımsak yağı sürebilirsiniz yaralara ve mantara iyi geliyor ama alerjiden kaynaklıysa etki etmeyebilir. Bence veterinere danışmalısınız ciddi boyutlara ulaşmadan.

tuandil

Belki egzema olabilir o da buna benzer görünüyor ama fotoğraftan yorum yapmamız doğru olmaz. Bence siz veterinerinize götürün gerekeni o yapıp bilgilendirir sizi.

aleynacamgoz

Pul pul dökülme de tüy dökülmesi de genelde mantar da görülen özellikler bence en kisa zamanda veterinerinize götürün ve müdahale ettirin daha fazla yayılmasin

aysegunerr

*sarı kantaron yağı kanton değil:D

emrezrtrk

Bizde de aynısı olmuştu ve batikon sürdüm geçti çok şükür veterinerede sormuştum ama bana detaylı bilgi vermedi sadece batikon sürerek iyi yaptığımı söyledi

ccamurr

Mantar olabilir