Buharlı Tarak

SevimliCadi

Merhaba,

Buharlı tarak almayı düşünüyorum. Rimba veya Zampa marka buharlı tarak alıp memnun kalan var mı? Tavsiye eder misiniz?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

12 CEVAP

Sukufe-Cici

Ben de almayi dusunuyordum ancak bir çok yorumda veterinerlerin onermedigini gordum. Deri altinda nem olusturup mantar gibi hastaliklara sebebiyet veriyormus. Bilen biri varsa aciklarsa çok iyi olur. Biz de dogru yanlisa gore siparis veririz. Konu icij teşekkürler 🙏🏻

AhsenAise

Mantar illeti ile çok uzun vakit mücadele ettim ,hekimimiz bize kedilerin ciltlerinin ıslak kalması , nemlenmesinin mantar ve türevleri ne zemin hazırlayabilecegini söylemişti,patilerinden terleyen bir canlinin suni nemlendirme ile cilt sorunları yaşama ihtimali var

Prensesmincir

Lütfen almayın böyle ürünler,deri altında mantar yapabilir ❤️👎🏻

Tulay__

Rimba buharli var bende. Sıcak havalarda serinlemesi için kullanmıyorum. Taraması normal taraklar kadar kullanışlı değil.

Cennet29

Ben böyle şeyleri zararlı buluyorum. Kedilerin buna ihtiyacı yok bence. Tüyleri daha iyi toplasın istiyosanız normal tarağına biraz su fıslatıp tarayın ben öyle yapıyorum sadece yüzeysel ıslanmış oluyo buharlı tarak gibi taa derilerine işlemiyo

AhsenAise

Cennet29 un söylediği gibi hafif ıslatıp normal ( kedi ,köpek fırça/ tarağı )ile taramaniz daha sağlıklı olacaktır

SevimliCadi

Yanıtlarınız için çok teşekkürler. Azıcık su püskürtüp taramayı deneyeceğim.

ventricosa

Ben üsttekinden aldım burdan , bir süre önce zampanın da damla şeklinde olan bir modeli vardı o yüzden markasını bilmiyorum ama hemen hemen aynı mantıktır ikisi de kedim sevdi ve normal taraktan daha fazla tüy topluyor hem sıcak havalarda iyi gelir bence biraz hem tüyleri de temizlenmiş oluyor ben memnunum üründen

ventricosa

Benim kedim eskiden mantar geçirdi veterinere sorduğumda bir sıkıntı olmadığını arada sırada kullanabileceğimi söyledi

AhsenAise

Madem kedi cildi nemlendirilmeye müsait değil neden ellerinizi ıslatıp tüylerini siliyorsunuz derseniz
Burası Adana gündüz 60° ye ulaşan sicaklarda sürekli klimalı odada durmadigi için sıcak çarpmasından ise azıcık ıslatmak evladir diyorum
Bunu da olabildiğince az yapıyorum

SevimliCadi

Yazın belki serinlerler diye alacaktım. Tüyleri de daha kolay toplar sanıyordum. Ama şimdi almasam mı diye düşünüyorum.

figenb

Kedilerimden biri çok tüy döküyor reklamlara aldanıp aldım. Normal taraklardan daha iyi tüy topluyor ama furminator ın yanına bile yaklaşamaz. Furminator yoksa elinizde ondan alın ömürlük olsun. Haftada iki furminator diğer günlerde de normal tarakla taramanız yeterli olur diye düşünüyorum. Bir de kediyi çok ıslatıyor gerçekten de vete sormadım ama yaz dışında kullanmak pek mantıklı gelmiyor