Kedinin Gözlerinin Kapanması Ve Kızarması

alperbilmez

Arkadaşlar bugün bizim bahçeye 4 tane yavru kedi girdi fakat ikisi burda kaldı hareketleri yavaş gözlerini açamıyorlar ve gözleri kızarmış, anneleri burda degil o yüzden bişey yapamıyorum. Veterinere götüremiyorum ne yapabilirim bişey olmasından korkuyorum lütfen yardım edin

9 CEVAP

BBC

çay ile silebilirsiziniz. sokak kedilerinde enfeksiyon riski yüksek ve genelde körlüğe kadar ilerliyor. çayı temiz birr pamukla gözlerine nazikçe silin. ve en yakın zamanda veterinere götürüp parazit tedavisini yaptırın.

PetlebiAlisveris

çaya sildikten sonra göz için olan terramycin sürün

alperbilmez

Biri yardımcı olabilir mi?

alperbilmez

Ailem kedi sevmeyen bir aile bir kaç cevap okudum ve onun temiz bir yerde kalması deniyor ve veteriner kaldıgımız yere çok uzak götürmem çok zor şu an 2 yavru kediyi onun dışında kedilerle gelmiyor ve kaçıyor napabilirim

alperbilmez

Ailem kedi sevmeyen bir aile bir kaç cevap okudum ve onun temiz bir yerde kalması deniyor ve veteriner kaldıgımız yere çok uzak götürmem çok zor şu an 2 yavru kediyi onun dışında kedilerle gelmiyor ve kaçıyor napabilirim

alperbilmez

Fakat korkuyorum bişey olucak diye dördüde şu an burada fakat biri dışında hepsi kaçıyo ve çayı nasıl silicem ayrıntılı anlatır mısınız

PetlebiAlisveris

pamuğu çaya bastırın biraz sıkın tam ıslaklığı gitsin sonra gözün çevresini ve üzerini çok bastırmadan temizleyin

alperbilmez

kedilerin anneleri geldi o gözlerini yalayınca geçiyor diye birşey okudum yazanlara teşekkür ederim

akasha

Siz eczaneden teramisin alin 5 tl falan o topatlar. Ama belediyenin veterinerini arayin onlar bakio gelip. Bazen bagirsaktan oluo tablet veriolar. Ucretsiz bakarlar. Kor olabilirler enfeksiyondan ihmal etmeyin. Suan 2 kor bebek kedim var. İnanin çok sikintili hayvanlar.