Kedim Yağ Yemiş Bir Sorun Olur Mu

Arkadaşlar malum kurban bayramı kedim hayvanın yağsını baya bir yalamış 5 dakikanın içerisinde bir sorun olur mu bir şey yapmak gerekir mi?

3 CEVAP

Emirrckr

İç parazit bulaşabilir,kurbanlıklar çok riskli şu dönemde resmen yol ortasında gördüklerimi bile atıp imha etmeye çalışıyorum.
Yeni kesilmiş çiğ etleri(ette değil yağ ve sinir)vicdan rahatlatmak için koyuyorlar kenarlara.
İç parazitini falan düşünen yok.
Sonra kedi kılı,kedi dışkısı,köpek dışkısı parazit yapar,kist yapar bilmem ne diye sayıklayıp duruyorlar.
Hayır madem faydan dokunsun istiyorsun pişirip ver.
Lafım size değil bu arada,bu üç gündür gördüklerim karşısında içimi döküyorum :))
Size gelirsek eğer iç parazit aşısı yakın zamanda yapıldıysa sorun olmaz ama 1 ayı geçtiyse tedbiren yeniden yaptırın.

AhsenAise

Parazit uygulaması varsa korkmayınız , olurda sindirim sistemi hassas ise ishal olabilir o da geçer

CakilYavrukus

Parazit riski olabilir kısa zamanda tekrar iç dış parazit yaptırın