Kedimin Kanında Hala Enfeksiyon Olabilir Mi?

hellothere

Aşağı yukarı 2 hafta önce kedimi ishal olduğu için veterinere götürmüştüm ve lökositleri fazla çıkmıştı sonraki tahlillerde de kanında enfeksiyon çıktı 1 hafta antibiyotik aldı ama tedavi sonunda veteriner tekrar kan tahlili isteyip bakmadı şu anda kakası toparladı (gastro mamaya da geçtik) ama tüm gün uyuyor yerlere koltuk yatak arkalarına ve betonlara yatıyor uyumadığında da yatar vaziyette sıcaktan mıdır yoksa hala kanında enfeksiyon olabilir mi

3 CEVAP

hellothere

@aslihan_e bayramdan sonra ilk işim veterinere götürmek olacak zaten iç dış paraziti de yapılacak enfeksiyonun kaynağı için bir şey söylemediler sadece ishali geçmezse endoskopi yaparız dediler

aslihan_e

Kulaklarına bakın, soğuksa sıkıntı vardır. Kulaklarınının aşırı sıcak olmaması da gerekli tabi ki. Koltuk altlarına elinizi koyun, anormal sıcaklık hissedecek misiniz diye kontrol edin. Ben olsam aklımda soru işareti varsa götürür bir ateşine baktırırım, gerçi onun için de hemen muayene parası alırlar büyük ihtimalle. Siz yine de bir arayıp sorun, belki de önce alındığı için tekrar muayene ücreti almayabilirler. Kediler sıcakta yerlerde yatıyorlar genelde ama kedinizi en iyi siz tanırsınız. Mesela benim uykucu kedim aynısını yapsa hasta demem ama yerinde durmayan kedim sürekli yatsa endişelenirim. Bir de hastalıktan sonra toparlanma sürecinde de bol bol yatıp dinlenebiliyorlar. Enfeksiyonun neyden kaynaklı olduğunu buldular mı peki? İç organları sağlıklı mıymış?

sapiensasil

Birebir aynı şeyleri yaşamışız. Hatta soruyu ben mi yazdım diye bir baktım 🙂 bizim sürecimizde önce antibiyotik kullandık bitince hemen hemogram bakıldı değerler tam düzelmediği için kombin antibiyotik kullandık. Tekrar hemogram bakıldı değerleri daha iyiydi ama hala enfeksiyon vardı ama daha fazla antibiyotik kullanmak istemedi hekim o yüzden ilaçlı lavman yapıldı bağırsağa ve gastro mamaya geçtik. Bizde ishal dışında çok şükür bir sorun yoktu. Bu dönemde karma aşı vardı onu erteledik. Şimdi onu da oldu ishali de düzeldi. Probiyotik bol bol kullandık bu süreçte.