İç Dış Parazit

Lokumhn

İç dış parazit (ilaç ya da damla) veterinerde çok pahalıya geliyor.
Evde kendiniz ne uyguluyorsunuz, nereden temin ediyorsunuz? Tavsiyeleriniz var mı?

11 CEVAP

Ketonmanya

Ben orijinalliğine güvendiğim yerden satın aldığım kuru mamayı bile eskisiyle yan yana koyup dakikalarca boyutunu, kokusunu kıyaslıyorum ki farkında olmadan kedilerime sahte mama yedirip onların sebepleri olmayayım diye. Siz hangi cesaretle bir İLACI internetten alabiliyorsunuz aklım almıyor.

Klinikler sırf para cukkalamış olmak için pahalıya satmıyorlar parazit ilaçlarını. Her ilin kendi veteriner hekimleri odasının belirlediği bir satış tarifesi listesi var ve bu listedeki fiyatların dışına çıkmaları yasak. Yani eğer belirlenmiş fiyatın altına ya da üstüne satarlarsa ve siz bunu belgeleyip o kliniği şikayet ederseniz büyük yaptırımları oluyor.

Ben kimseyi maddi durumuyla yargılamak niyetinde değilim. Burada çok varlıklı olanlarımız da vardır, kıt kanaat geçinenlerimiz de. Ama durumumuz ne olursa olsun ev arkadaşlarımızın sağlıklarını tehlikeye atmamızı haklı çıkarmaz. Gerekirse 3 değil de 4 ya da 5 ayda bir yaptırırsınız o dönemde maddi anlamda sıkışıksanız. Sürekli gittiğiniz bir klinikse ve nazınız geçiyorsa elden taksit yaptırırsınız ya da. Ama lütfen internetten olur olmaz ilaç sipariş etmeyin.

forbs

Ben de birkac kez internetten alip uyguladim bir sorun yasamadim fakat icim de rahat etmedi normalde petshoptan bile alinmamali aslinda o yuzden veterinerden alip evde kendim uyguluyorum o sekilde klinikte uygulatmaktan daha ucuza geliyor zaten. Genellikle frontline damla ve tenizol hap kullaniyorum. Eger ogrenciyseniz bazi klinikler fiyat konusunda yardimci olabiliyor umarim oyle bir yere denk gelebilirsiniz

CakilYavrukus

Yahu arkadaşlar şu pahalı meselesini çıkartın hayatınızdan. Ya o kediyi sahiplendirin ya da üstünüze düşeni yapın. Pahalı dediğiniz şuan 750 tl ve 3-4 ay da bir yaptırsanız yine olur.

Ozlemkopuk

Endopet tablet ve advantage damla aliyorum devamlı. internetten araştırıp bulabilirsiniz. veterinerlerde sonuçta onlardan para kazanmak zorunda olduğu için yüksek satıyorlar fakat kendiniz aldığınızda 3 seferlik parayla 1 yıllık aşılarını alıyorum güvenilir siteden

Ahudr

Internetten satın almayın sahteleri mevcut ve cesitli sorunlara sebep oluyor.Veterinerlerde uygulattiginizda daha pahaliya geliyor ama veterinerden satın alıp evde kendiniz uygulayabilirsiniz.

CakilYavrukus

@Ozlemkopuk konuyu açan arkadaşa cevap verdim zaten sokak hayvanlarına bizde destek oluyoruz eşimle birlikte ayrıca üslubunuz hiç hoş değil. Evde tek bakılan hayvan veteriner kontrolünde takip edilmesi gerekiyor. 3-5 kuruşu kısacağım diye hayvanlara eziyet edildiğini çok gördüm ve bu hayvanlar hasta oluyor. Ayrıca biz zengin falan da değiliz gönlümüz zengin

hellothere

600-700 lirayı 3 ayda bir vermenin nesi pahalı ya maddi durumunuz çok kötüyse de kediye yanlış ilaç vermektense sahiplendirmek daha iyi diye düşünüyorum

Ozlemkopuk

İyicene araştırıp almak gerekiyor gelen ürünlerin hepsinde bandrol ve tarih oluyor zaten öncesinde veterinerden aldıklarımla karşılaştırdim birebir aynı. Bizim fiyat değişmiyor ordan alıp kendimiz de yapsak klinikte de yapılsa fiyatı aynı oyuzden ben kendime böyle çözüm buldum elbette tercih sizin

Ozlemkopuk

@CakilYavrukus hani soru sormuşlar ya bizde ona cevap veriyoruz soranın kafasina yatar ya da yatmaz, senden akıl almaya ihtiyacım yok. herkes fikrini söylüyor ben sokaktaki birsuru hayvana parazit ilacı yapıyorum benim bütçem bukadarina yetiyor sen çok zenginsen buyur 750 lirayı ver ve yaptır

Coconutbey

Ben evde yapılmasına karşıyım ya veterinerler dozajını ensedeki yerini falan iyi ayarlıyor ben şahsen kedim zehirlenir falan diye kendim yapmam evde

SevimliCadi

Bu tür ilaçların satışı vet klinikleri dışında yasaktır. Aldığınız ilaçta sıkıntı çıkarsa kliniği sorumlu tutabilirsiniz. Ama siteyi hangi hakla sorumlu tutacaksınız?

Kendi sağlığınız için kullanmanız gereken bir ilacı nasıl ki internetten almayıp eczaneden alıyorsunuz, bakma sorumluluğunu üstlendiğiniz can veya canların ilaçlarını da lütfen internetten almayın. 100-200 tl kar etmek için kedinizin/köpeğinizin canını tehlikeye atmayın.