Kedi Bağırsak Lefoması Konusunda Bilgili ,Deneyimi Olan Var Mı?

sulebb

Şeromuzda yaklaşık 4 5 aydır var olan kusma probleminin sonunda bağırsakta tıkanıklık ve şişlik tespit edilip acil ameliyata alındı acil bir şekilde.poşet yutmuş ama asıl sıkıntı tıkanıklığın olduğu yerde kocaman bir tümörün olması o tümör alınıp bağırsak dikildi .2 gün çok iyiydi canımız.sonra tekrar gerilemeye başladı ve yine başka bir yerde kitle gözüktü ve acil tekrar ameliyata alındı .tıkanıklık değil 2.bir kitle daha alındı.veterinerimiz karın perdesinde de bir kitle olduğunu ama onu almadığını,bugüne kadar aldıklarının hepsinin kısa sürede hayatını kaybettiğini,durumun lenfoma olduğunu söyledi .2ameliyat sonrası sarılık da oldu.bu belirtiden tömörletin lenfomatik olduğunu söyledi.4 gündür her gün seruma götürüyoruz ,evde hills ad yaş mamayı zorla da olsa yedirmeye çalışıyoruz.veterinerimşz sürece bakacağız ilk önceliğimiz çocuğu ameliyat sonrası toparlamak dedi.evde bazen çok halsiz ve ölecekmiş gibi oluyor bazen gelip yanıma kafasını bile sürtüyor.psikolojik olarak eşim de ben de bittik .Çok üzgünüz ,eşimin babası da hasta durumu kritik ama burada bırakıp ne yapacağımızı bilemediğimiz için onun yanına bile gidemedik.Sürecinyaşayan varsa bilgilendirirse çok sevinirim.

3 CEVAP

Sezgek

Yani hayvanlar için süreç nasıl ilerliyor bilmiyorum ama lenfoma tanısı kesin ise alınması zaten bir çözüm değil acile hangi tip lenfoma olduğu bulunuş kemoterapiye başlanması lazım lenfoma lenf bezlerinin kanseri olduğu için lenf nodu olan her hangi bir yerde büyüme göreceksiniz yani her büyümeyi almasının imkanı yok serum dediğiniz şey kemoterapi mi acaba yani dediğim gibi hayvanlardaki süreci bilmiyorum ama eğer lenfoma tanısı kesin ise kemoterapiye başlaması şart

sulebb

Patolojiye gitmedi kitleler ama veteriner lenfomatik kitle dedi.serum genel durumunun toplaması ve sarılığın iyileşmesi için şuanda aldığı.5 aydır hayvan mahvoldu sürekli bir ilaç tedavi bu arada sürekli kusma.Üstüne 2 gün arayla 2 defa da ameliyat olunca toparlanıyor.Eğer toparlayabilirse nasıl bir süreç ne yapabiliriz bilmiyorum.şuanda kremoterapi bahsetmedi hiç veterinerimiz.

sulebb

Arkadaşlar böyle bir sıkıntı yaşayan kimse yok mu