Tavuk Suyu Ne Kadar Verilmeli

Venusss33

Kedim kuru mama yemiyor hic bir sekilde yediğinde de en fazla 1 kaşık falan yiyor bende ona günlük olarak tavuk ve tavuk suyu vermek istiyorum herhangi bi zararı olur mu acaba

8 CEVAP

AhsenAise

Yağsız,tuzsuz sadece iyice haşlanmış tavuk ve suyunu verebilirsiniz
Yalnız hergun vermeniz halinde bir ihtimal alerji geliştirebilir malum tavuklar organik değil ,arada biraz haşlanmış kıyma ,haftada iki kez haşlanmış yumurta,bir kez tavuk ciğeri verirseniz kuru mamanın zararlarindan korunmuş doğru beslenen bir kediniz olur

Ahudr

Arkadaşın dedigine katiliyorum ben o hatayı yapip hergun tavuk vermek suretiyle kedimde kanatli alerjisine sebep oldum simdi verecek mama bile zor buluyorum.Kaliteli yaş mama verebilirisniz kuru mamayla karıştırıp.Birde hangi mamayı verdiniz yemiyor kediniz kaç yasında erkek mi disimi kisır mı bunlarida yazarsanız daha çok yardımcı olunabilir

Venusss33

Kuru mamanın onun icin en saglıklısı oldugunu söylüyor veterinerimiz ama ne yaptıysam yediremiyorum sorunun dişlerinde olduğunu düşünüp dişlerini de temizlettim vitamin şuruplar da kullandık vitamin macunlar ama hepsi nafile böyle beslemekte yorucak gibi ekstradan bi mama almayı da düşünüyorum seveceği ne onerirsiniz @AhsenAise

Venusss33

Kuru mamanın onun icin en saglıklısı oldugunu söylüyor veterinerimiz ama ne yaptıysam yediremiyorum sorunun dişlerinde olduğunu düşünüp dişlerini de temizlettim vitamin şuruplar da kullandık vitamin macunlar ama hepsi nafile böyle beslemekte yorucak gibi ekstradan bi mama almayı da düşünüyorum seveceği ne onerirsiniz @AhsenAise

AhsenAise

Açıkçası mama önerisi yapamam kedilerin damak zevki öylesine ilginç ki
Mesuliyet alamam

SevimliCadi

Isı gören gıdalar bazı besin değerlerini kaybeder. Ağırlıklı olarak haşlanmış tavuk ve tavuk suyu ile beslerseniz kediniz gerekli vitamin/mineralleri alamaz. Takviye kullanmanız gerekir.

Zararı olabilir diye haftada 1 kere veriyorum ben. Her gün tavuk/tavuk suyu yerine bir gün tavuk, diğer gün balık, başka bir gün kırmızı et şeklinde çeşitlendirirseniz daha iyi olur.

Venusss33

Kedim 2 yaşında dişi kısır değil denediğim mamalar Acana,Nd,royalcanin,virbac,hills kullandım eski sahibi proplan veriyormuş ama geldiğşnde asırı zayıftı hala daha oyle

Venusss33

Kedim 2 yaşında dişi kısır değil denediğim mamalar Acana,Nd,royalcanin,virbac,hills kullandım eski sahibi proplan veriyormuş ama geldiğşnde asırı zayıftı hala daha oyle