Benim 3 Haftalık Yavru Kedilerim Var Veteriner Bana Bebelac Kullanın Dedi Kullanabilir Miyim

Dilekcats

Merhabalar benim 3 haftalık yavru kedim var iki tane veteriner bana Bebelac kullanabilirsin dedi ama ben bir kez biberonla verdim devam etsem yavrularıms birşey olurmu korkuyorum vermeye kedi süttozu aldım Bebelac acaba kullansam bana yardımcı olursanız sevinirim

2 CEVAP

aslihan_e

İlk başta mantıksız geliyor ama hayvanlar için üretilen ürünler genelde denetimden bihaber olduğu için Bebelac gibi insan bebeğinde kullanılan ürün çoğu kedi süt tozu markasına göre daha güvenilir olabilir. Ucuz, ne olduğu belli olmayan kedi sütü tozlarındansa Bebelac kullanmak daha iyidir. Halk arasında yavru kediye asla normal süt verilmez gibi yanlış bir bilgi var, yavruların laktozu sindiremeyeceği düşünülüyor, eskiden ben de öyle bilirdim, oysa tüm memeli hayvanlar gibi kedi yavruları da anne sütünde bulunan laktozu sindirebilir olarak doğarlar. Sütten kesildikten sonra zamanla sindiremez hale gelirler. Belki 2-3 aylıktan büyük kediye süt vermek uygun olmaz, yetişkin kediye asla normal süt verilmez. Yani demek istediğim Bebelac'taki laktoz minik yavrulara zarar vermeyecektir. Eğer ters giden bir şey olursa yavrunun ishal olmasından anlayabilirsiniz. Tabi süt içen yavru sıvı kaka yapar ama bir sorun varsa karın şişliği olabilir, çok sık kaka yapmaya başlar. Yavru zaten 3 haftalık olmuş, 1-2 haftalık olsa ekstra dikkat gerektirir ama şuan bebelac içti diye riske gireceğini düşünmüyorum, 3 haftalık yavrularım hapur hupur balık yemişlerdi zamanında. Bu arada şimdiden tuvaletini kumunu hazır tutun, arada içine koyun, dokunsun, koklasın, önünde parmağınızla kazın vs. Kumla ne kadar erken tanışırsa tuvalet alışkanlığı o kadar çabuk gelişir. Sağa sola kaka çiş yapmaz.

forbs

Bebelac onerildigini ilk kez duyuyorum. Bence en ideali kediler icin ozel uretilmis olan yavru kedi sut tozlari. Sonucta bu tozlar ozel olarak kediler icin uretiliyor bebelac ne alaka anlayamadim acikcasi