Kedim Çok Hırçın Ne Yapabilirim?

cakill_27

Merhaba 1.5 yıldır sokaktan sahiplendiğim tekir kedi ile yaşıyoruz kedim fazla hırçın olduğu için kendisinin küçük bir odası var genellikle orada yaşıyor. Ancak artık bu bu durum can sıkıcı olmaya başladı. Kedimi evin içine saldığımda karnı tok olduğu halde mutfağa gidip sürekli bir şeyler yemeye çalışıyor çöpü kurcalıyor hatta çöpteki şeyleride yiyor. Artik ne yapacağımı bilmiyorum üstelik sadece buda değil mutfağın kapısını kapatarak çözüm buldum 2 gün sürdü. Kedi kapıyı açmayı öğrendi kapattığım gibi kapıyı tekrar açıyordu. Bunları geçtim salonda kendisi salıyoruz kapıyı kapatıp kitliyorum ve biraz dolaştıktan sonra hemen televizyonun üstüne çıkıp zıplıyor avizeye atlıyor herşeyi devirip kırıyor kendisiyle oyun oynuyorum 1 saat kadar bile oynasam asla yorulmuyor ne yapacağımı bilmiyorum kedimi uysallastirmam gerek yoksa sahiplendirmeyi düşünüyorum. Lütfen bana tavsiyeler verin.

6 CEVAP

BLCNuray

Merhabalar yazdıklarınızı okurken yüzümde bir gülümseme oluştu.
Bence hareketli kedinin kıymetini bilin derim. Bu kadar yaramaz olmasının nedeni ise odada kapalı tuttuğunuzdan. olabilir.Kediler heryere girmek ister eğer evin içinde özgürce dolaşmasına izin verirseniz bir müddet sonra sakinleşecektir. Bir de oyalanabileceği oyuncaklar ve eşyalarla uzun süre ilgisini dağıtabilirsin.Rahatlatıcı macunda alırsanız faydasını görebilirsiniz.Bence sahiplendirmeyi düşünmeyin hayatınıza hareket katıyor.

Misislama

Kedilerin istenmeyen yerleri tirmalamasini önleyici spreyler var. Trndylda bulabilirsiniz.Onlardan çöp kutusuna sıkarsaniz belki, caydırıcı olur yada her çöpe gittiginde su tabancasıyla su sıkarsaniz (aslinda harekete duyarli sprey kullaniyorlardi bi programda ama biz onu nerden bulucaz ) belli bir süre sonra kodlar.Sakinlestirici macun kullabilirsiniz.Televizyonu da ya sehpasina yada duvara sabitleyin. Kesinlikle sahiplendirmeyin sizin gönül baginiz var. Belli bi radde de kizabilirsiniz gittigi yerde de yapicak.Orda daha yeni tanistigi kisiler nasil tepki verir bilinmez.Şanslisiniz ne kadar zor olsada bordo bereli bi kediniz var açın bi insta sayfasi maceralarinizi izleyelim biraz olumlu yönden bakmaya çalışalım 😊

cakill_27

Evet hareket katıyor ancak biraz fazla hareket katıyor. 😅 Yaramaz olmasının sebebini kapalı tuttuğumdan dolayı düşünmüşsünuz ancak alıştırmaya bir kaç kere denedim oyuncaklarla ilgisini çekmeyi denedim ama yok illede çöp yiyecek ya da televizyonu devirecek 😅 rahatlıcı macun ise hiç denemedim faydası olurmu bilmem ancak denemekte fayda var teşekkürler tavsiyeniz için.

CakilYavrukus

Oluruna bırakın ve sıradanmış gibi davranın asla üstüne gitmeyin ve ilgilenmeyin.

hellothere

bence kediyi sağa sola koyup kapıyı üzerine kilitlemeyi bırakın ve enerjisini atması için oyunlar oynatın oltayla olur topla falan olur

cakill_27

Arkadaşlar hala aynı şeyleri söylüyor bazılarınız denedim diyorum adam sürekli yapiyor oyun oynamak istemiyor ilgisini çekmiyor oyuncaklar...