Kedim 4.Kattan Düştü

dxanny

YAŞADIĞIM YERDE BÜYÜKBAŞ DIŞINDA DONANIMLI VETERİNER YOK NE YAPİCAM BİLMİYORUM ÇOK KORKUYORUM LÜTFEN BİRŞEY OLMASIN ONA KORKUDAN BUNU BURAYA YAZIYORUM HİÇBİRŞEY YAPAMIYORUM ALLAH'IM LÜTFEN ONA BİRŞEY OLMASIN 😭😭😭😭

4 CEVAP

Ahudr

Siz bu anlamayan insanlara kedinizini kısırlaştırtmiştıniz yanliş hatirlamiyorsam onu beceren yuksekten dusme vakasina da müdahale eder heralde bir zahmrt goturun yani

CakilYavrukus

Geçmiş olsun genel durumu hakkında bilgi verir misiniz

dxanny

Yemek yedi az önce ama genel olarak üzgün ve mutsuz duruyor oturuyor şuan dün düştükten sonra dışkısını yapmıştı hemen bilmiyorum tam olarak ne olduğunu iç kanami mi geçiriyor acaba hiçbirşeyi yoktu birşey yapamiyorum pusetede girmiyor zaten buradakiler çok birşey yapamazlar hayvana ne olacak bilmiyorum:(

SevimliCadi

Yüksekten düşmelerde iç kanama riski çok fazladır. Denge kaybı, kusma, burnundan veya ağzından kan gelme gibi belirtiler varsa mutlaka bir yer bulup kediyi götürmelisiniz.

İç kanama dışında kırık/çıkık/çatlak olabilir. Kedinin ayağı üstüne basamama, belirli bir bölgesine dokundurmaması, gözle görülür bir şişlik gibi durumlar var mı? Kırık varsa, iç organlarına da zarar verebilir.

Sizin yapabileceğiniz tek şey kediyi gözlemlemek ve bir uzmana göstermek. Bulunduğunuz il/ilçenin belediyesinde veteriner bulunmuyor mu? Yoksa da en azından bahsettiğiniz veterinere bir gösterin, kediyi muayene etsin.