Yeni Doğan Kedimin Arka Bacagı Düzelir Mi

Edemirkaya

Yeni doğan kedimin arka bacaktaki parmakları dışa donuk kullanım saglamıyor duz yapmıyor parmaklarını basarken acaba duzelir mi diğerler sorunsuz bastıgını gordum fakat bu kedim bacagına tam basmıyor kendini iterken bacagının dışıyla itiyor

2 CEVAP

aslihan_e

Buna swimmer sendromu deniyor, kedi köpek yavrularında olabiliyor fizik tedaviyle düzeltiyorlar hatta aparatı falan var ama konu hakkında bilgisi olan iyi bir veteriner bulmanız gerekli. Kendi kendisine düzelebileceğini sanmıyorum. Veterinerleri arayıp görüşlerini alın. Yurtdışında tedavi ediyorlar ama ülkemizde yapıyorlar mı bilmiyorum. Yalnız yavruyken müdahale etmek gerekiyor, büyüdüğünde geç kalınmış oluyor.

Edemirkaya

Kendi veterinerime sordum fakat suanlık yavru dokunmamamı soyledi anca biraz buyudugunde anlayabılırız dedi kemikler gelişmediğinden dolayı boyle olabıleceğini iletti duzelmesi icin bekliyorum