Kedim Değişik Oturuyo

Cennet29

Aylardır bu pozisyonda oturuyo devamlı gittiğim veteriner hekim bişeyi yoktur dedi ama ben kendisine güvenmiyorum sadece idrar yolunda sorun gözüküyo dedi renal hap verdi 1 aylık . Kedimin yemesi içmesi normal. Hasta gibi yatmıyor keyfi yerinde ama bu oturuşu beni rahatsız ediyor hangi kontrolleri yaptırmalıyım böbreği ağrıyo olabilir mi yada ciğer yetmezliği ne biliyim aklıma bir sürü şey geliyor. Pimpirikliyim biraz önlem amaçlı nelere baktırabilirim? Detaylı bilgi sahibi kişiler yardımcı olabilir mi? Hangi testten neye bakılıyoe net sonuca nasıl ulaşabilirim başka veterinere götürücem.

NOT
(Kedim kısır erkek 3 yaşında)
(Her yıl düzenli karma aşısını yaptırıyorum)
(Hem evde hem sokakta yaşıyor)

7 CEVAP

Cennet29

#AhsenAise arka iki bacağında da platin var 2 yıl önce 3 ay arayla kırmıştı peş peşe. Platinleri 2 yıldır var yani yeni ve böyle yapmıyordu yeni yapmaya başladığı için başka şeylerden süphrleniyorum evham mı yapıyorum bilemedim

AhsenAise

Bunu hekiminize sormalısınız , görüntüleme yaparak platinlerin onu rahatsız edip etmediğini söyleyebilir

AhsenAise

Anal fistül varmı ,ona bakıldı mi ,yahut ayakta ,bacakta omurilik de darbeye bağlı zedelenme vs ( dışarıda herhangi bir darbeye maruz kalma ihtimaline karşın) bunlara baktirabilirsiniz
Başka hekimden görüş almak daima iyidir

Cennet29

Devamlı şehir dışında gittiğim veteriner var bazen ayda bir gittiğim bile oldu sorunu var mı baksın diye. İlk sefer platinleri ağrıyo olabilir dedi röntgende bişey yok dedi)(ameliyatı kendisi yaptığı için bişeyi yokta diyo olablr) ikinci gidişimde idrar yolu sıkıntısından yapıyo olabilir dedi yani muayene edin test yapın vs dedim bişeyi yok dedi tutarsız cevaplarından ve bana hiç bir testin fişini vermediğinden güvenmiyorum artık kendisine. Bulunduğum şehir çok küçük ve yeni bir veteriner açıldı sahibi acemi birine benziyor. O yüzden buraya başlık açtım röntgen ultrason kan vs bunlardan hangi rahatsızlıklar teşhis edilebiliyor ben bu yeni veterinerde neye baktırsam daha iyi olur onu öğrenmeye çalışıyorum bazen sorulara aşırı detaylı cevap veren arkadaşlar vardı

AhsenAise

Dış parazit hiç yaptirmiyorum artık ,faydasından ziyade zararı olduğunu düşünüyorum,
Konu üste çıksın diye yazıyorum ,umarım bu konuda malumati olan birileri çıkar sizi doğru yönlendirir

Cngzhn

Çok geçmiş olsun , rahat oturacağı ve uyuyacağı bir yer yapmanız iyi olur , yumuşak bir yastık üzerinde durması onu yormaz en azından .. kene konusunda ise öncelikle kenelerin oldugu yeri ilaclamanız gerek ve kedinize ayrı özel bir kedi evi yapmanız iyi olur ,

Cennet29

Ve kedime her ay en kaliteli farklı markalarda dış parazitini yapmama rağmen hergün kendisini kene ısırıyor üzerinden her gün kene tarıyorum. Bunlar kedimi olumsuz etkiliyo olabilir mi kanına filan baktırmam gerekir mi gerçekten bu işlerden anlayan kişiler bana yardımcı olucu cevaplar verirse ona göre hareket edicem. Ben burdaki tanımadığım veterinere gittiğimde o benim arkadaşım değil sonucta ihtiyacımız olan, olmayan şeyleri önerirse bi fikrim olsun en azından.