Kedim Yeni Eve Alışamadı

perihanim

Evlilik sebebi ile kedimi yeni evime getirdim. Dün geldi fakat perdelerin altında köşelerde yatıyor saklanıyor çıkmıyor. Normalde ödül mamasının paketini sallayınca koşar gelir ödül maması veriyorum yemiyor bile. Ne yapmalıyım yaşayan var mı? Nasıl alıştırabilirim

5 CEVAP

Sukufe-Cici

3-7 gün arasinda alisiyor. Siz ona bildigi alisik oldugu yattigi yastiklari, tirmalama tahtasini getirin ortaya koyun. Evi koklamasina izin verin. Alisacaktir rahat olun zorlamayin onu. Siz de endiselenmeyin 😊

Bende yeni eve taşındım :) 3.haftadayız ilk gün kendisini güvende hissedeği bir alan oluşturun sürekli oynadığı oyuncakları koyabilirsiniz mama su ve kumunu da bir alana koyarsanız adepte süreci daha hızlı olacaktır 1.haftada tamamen alışıyor saklanması çok normal :)

banusano

Bir süre daha devam eder, yaklaşık 1 hafta kadar. Evin her alanını keşfettikçe alışacaktır. Bol bol oyun oynatın, tabii ki bu sıcaklarda akşam üzeri oynatmaya çalışın. Güvenli bir alan oluşturun, tedirgin hissettiğinde orada dursun. :) Benim kedim ürkek ve değişimden korkan bir kedi, 3. günde alışmıştı.

Minigimmm

daha çok yeni, ortamı tamamen değiştiği için tedirgindir garipsiyordur. arkadaşlara katılıyorum onun eşyalarını kokusunun olduğu parçaları oyuncakları tırmalama tahtası kullandığı kumu olsun. onceki evinde düzeni mama kabı su kabi nasılsa aynisi olsun, çok fazla zorlamayın üzerine düşmeyin kendi haline bırakın sessizlik anlarında evi yoklayip öğrenmek için gezecektir. kediler saklanmayı sever özellikle de ürkek asosyal kediler benim kedim gibi size tavsiyem küçük bir koltuğa bir alana tülbent şal biseyle kapalı alan yapın koltuğun üzeri yarı örtülü çadır gibi kendini güvende hissetmesi açısından, zamanla alışacaktır ayni süreci yaşadık

krmhmrt

Boşan