Kedim Yavrularını Boğuyor

Raubeyaz

Dişi kedim kendi 3 aylık yavrularını durup dururken boğmaya çalışıyor, ben engel olunca bırakıyor sonra hemen yine boğmak için uğraşıyor, oyun yapmıyor ve ya sağlıksız yavru değiller, bunun sebebi nedir?

2 CEVAP

aslihan_e

Kendisinden uzaklaştırmaya çalışıyordur, dişi kediler bir süre sonra yavrularından nefret ederler, o nedenle kedinizin psikolojisinin bozulmasını istemiyorsanız kısırlaştırmalısınız. Hayvan özgür olsa terk eder giderdi. Bazen anne kedi öyle boğar ki yavru hastalanır, günlerce kendisine gelemez. Daha önce buraya yavrusunu boğup yiyen dişi kedi soruları da açılmıştı, dikkatli olun.

Emirrckr

Büyüdükleri için artık uzaklaştırmaya çalışıyor muhtemelen.
Aslıhan Hanım’ın da dediği gibi doğal hayatta 3-4 aydan sonra ya onlar yavruların olduğu ortamı terkederler ya da yavruları çağırıp başka bir bahçeye götürüp orda bırakıp terkederler.
Çünkü yavru,sürekli anneye bağımlı yaşayamaz,kendi ayakları üzerinde durmayı öğrenmesi gerekiyor.
Fakat evde böyle bir imkan olmadığı için anne artık bunalıp yavruyu ortadan kaldırmaya çalışıyor da olabilir..
İyice gözlemleyin,oyun olmadığına emin misiniz genellikle anne ve yavrular arasında da bazen sert oyunlar yaşanabiliyor.