Yavru Kedi Tuvalet Yaptırma

Sznyll

dün yeni bir kedi sahiplendim daha 2 aylık olmamış anne sütünü bırakmış kuru mama yiyor tuvalet eğitimi varmış ama eve geldiğinden beri kendi başına yapmadı tuvaletini nemli pamukla masaj yapıp kuma koydum çişini yaptı gecede annem kuma bırakmış yapmamış pamukla masaj yapınca kakasını yapmış hep bizim masaj yapmamız mı gerekiyor yoksa tuvaleti gelince kendisi gidip yapar mı diğer kedim sürekli tuvalete girdiği için yavrunun hiç girmeyişi garibime gitti daha önce yavru kedide bakmadığım için hem bu konu hakkında hemde genel olarak yavru bakımı hakkında yardımcı olursanız sevinirim

5 CEVAP

Merloli

Merhabalar evinize yeni geldiği için alışma sürecinde olabilir kuma koyup patileriyle kazma hareketi yaptırın ve pamukla ıslatmaya devam edin kediler tuvalet konusunda çok zorlamıyorlar genelde birkaç güne öğreniyorlar merak etmeyin başka kendiniz varsa tuvaletleri ayırın bence ikisi içinde daha iyi olur. Onun dışında evdeki kediyle direk yan yana getirmeyin ben birkaç gün farklı odalara koymuştum ve eşyalarını birbirlerine koklatıyordum alışsın diye sonra yavaş yavaş aynı odayı kullandık bence böylesi daha sağlıklı. Minik yavruyla kolay gelsin size :)

Emirrckr

Yeni ev,yeni ortam stres yarattığı için ilk günler girmeyebilir,zamanla adapte olup kum kullanacaktır diye düşünüyorum.

Minigimmm

merhabalar, öncelikle yeni yuvası hayırlı olsun, sizinle birlikte upuzun ömrü olsun. instagramda suzionline_blog diye bir hesap var fatma hanım 4 tane 38 günlük bebeğe ilk günden beri bakıyor, tuvalet eğitimlerine de başlamıştı ara ara gösteriyordu, ona ulaşırsanız size yardımcı olacaktır sizde rahat edersiniz kedi de iyi günler

Venusuranus

Eve yeni geldiği için ve çok küçük olduğu için tuvaletin yerini bulamayabilir. Sürekli zaman geçirdiği yere yakın olmasını öneririm. Birde yeterince mama yemiyorsa buda sebep olabilir

Sznyll

teşekkür ederim