Kedimin Kuyruğunda Mantar/Egzama Benzeri Kızarıklıklar

peace92

Merhabalar. 13 yaşında olan kedimin kuyruğunda birkaç gündür fotoğraflarda görüldüğü şekilde kızarıklıklar oluştu. Birkaç veterinere sordum ve yok biyokimya testi yapmamız lazım, yok karaciğerine böbreklerine bakmamız lazım vs diyerek bana yolunacak kaz gibi yaklaştılar ve samimiyetlerine hiç güvenmediğim için ben de bunu tecrübe eden varsa sormak istedim. Kendisi biraz yaşlandığı için artık esnekliği azaldı ve tuvalete girdikten sonra popo kısmını yalamakta zorlanıyor. Tahminimce bundan dolayı bu kızarıklıklar oluştu. Bu tarz bir durumu yaşayıp da özellikle SPREY ile sonuca ulaşan varsa paylaşırsa çok sevinirim. Zira kendisi çok agresif bir kedi ve krem sürmem imkansıza yakın.

4 CEVAP

Venusuranus

Dikkat edin yağlı kuyruk sendromu olmasın hemen veteriner kontrolü gerekir. Kuyruğu düşüyor sonra kedilerin

peace92

İnternetten araştırmalarım sonucunda sorunu 1 haftalık ELMA SİRKESİ uygulaması ile hallettim.
Cevaplarınız için çok teşekkür ederim.

Mini2019

Gümüş iyonlu spreyler var yaralara iyi geliyor ama mantara kesin çözüm değil maalesef. Oradan biraz kabuklu tüy alıp veterinerin bakması lazım. Tanı olmadan ezbere tedaviyle daha da agresifleştirmsye gerek yok.

GzdeAkbuz

Spreyden çok rahat kaçıyor kediler eğer mantar veya başka bir yayilabilen deri hastalığı değilse, terramycin krem sürün benim kedim çenesini kasiyip çok fena yara yapmıştı hemen toparladi o bolgeyi