Merhabalar

Belis35

Kedimiz doğum yaptı yavrulardan birinin ayağına kordon dolanmış kestik ilk gün bişeyi yoktı ertesi gün şişmiş veterinere götürdük soğuk kompres uyguluyoruz sizce başka neler yapabiliriz çok endişeliyiz:(

2 CEVAP

Belis35

Çok çok teşekkür ederim🙏🏻inşallah iyileşir

aslihan_e

Tam tersi ılık kompres de yapabilirsiniz, bacağı el yakmayacak sıcağa yakın ılık su dolu kaba günde 3-4 kez 10'ar dakika ıslayın. Soğuk kompresi asla buzu direkt gezdirerek yapmayın. Bacağın koyu kırmızı-siyaha dönmesi, soğuması veya ateşinin çıkması durumun kötüleştiğini gösterir. Öyle bir durumda acil veterinere götürün, ampüte edilmesi gerekebilir. Yavruların o dönemde hücreleri çok hızlı yenilenir, o nedenle iyileşme şansı çok yüksek. İnşallah atlatır.